• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-55689-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد:

اجرای طرح ارتقای کمیت و کیفیت آب شرب 150 خانوار سراوان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از اجرای طرح ارتقای کمیت و کیفیت آب شرب 150 خانوار روستای سراوان رشت خبر داد و گفت: اعتبار پیش بینی شده برای این طرح تقویت آب شرب بیش از 2 میلیارد و 100 میلیون ریال است.

محبعلی رنج ور در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان، با بیان اینکه آب آشامیدنی یک هزار و 200 خانوار دو روستای بخش مرکزی شهرستان رشت از مجتمع تازه تاسیس پاچکنار در حال تامین است، اظهار کرد: برای ساخت این مجتمع آبرسانی بیش از 20 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان مجتمع مذکور را دارای 95 کیلومتر شبکه آبرسانی دانست و افزود: منبع تامین و ذخیره آب شرب این مجتمع، یک حلقه چاه، یک باب مخزن 500 مترمکعبی و یک باب ایستگاه پمپاژ است.

وی با اشاره به اینکه روستاهای لچه گوراب و پاچکنار زیرپوشش مجتمع آبرسانی پاچکنار قرار دارند، خاطرنشان کرد: به منظور کیفی سازی آب آشامیدنی مجتمع پاچکنار، یک دستگاه تصفیه فیزیکی نیز نصب و راه اندازی شده است.

این مقام مسئول همچنین از اجرای طرح ارتقای کمیت و کیفیت آب شرب 150 خانوار روستای سراوان رشت خبر داد و عنوان کرد: با اصلاح و بازسازی 7 هزار متر از شبکه آبرسانی این روستا، مشکل ناپایداری و کیفیت آب شرب این خانوارها که در حاشیه خط راه آهن قرار دارند، برطرف می شود.

رنج ور با بیان اینکه تاکنون کار 3 هزار و 200 متر از لوله گذاری انجام شده است، اضافه کرد: اعتبار پیش بینی شده برای این طرح تقویت آب شرب بیش از 2 میلیارد و 100 میلیون ریال است.


انتهای پیام