• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-53689-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

مديركل اوقاف و امورخيريه گيلان:

مداحان در بالا بردن بصيرت عاشورايی در مردم تاثيرگذارند

مديركل اوقاف و امورخيريه استان گيلان گفت: مداحان در ترويج و تبليغ سنت حسنه وقف جزو تاثيرگذارترين افراد هستند .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،حجت‌الاسلام والمسلمين علیزاده در خصوص تاثير مداحان در بالا بردن بصيرت عاشورايي در مردم، گفت: شناساندن مکتب سرخ عاشورا و عمق بخشیدن به باورهای اقشار مختلف جامعه در خصوص اهداف والای نهضت حسینی ، همواره رکن اصلی برنامه‏ های فرهنگی جاری در کشور بوده است و مداحان قسمت بزرگي از اين ركن هستند كه مي توانند اين بصيرت بزرگ را به مردم بشناسانند .

وی با اشاره به اینکه مداحان در جامعه از جایگاه بالایی برخوردار هستند، افزود: مداحان در بازگویی روایت‌ها و ساخت اشعار مذهبی از خرافه‌گویی جلوگیری کنند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گيلان با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف یکی از نیازهای روز جامعه است، خاطرنشان کرد:مداحان یکی از تاثیرگذارترین افراد در ترویج فرهنگ حسنه وقف هستند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گيلان با تاکید بر اینکه همه مسئولان باید در ترویج فرهنگ وقف و گسترش آن در جامعه تلاش کنند، ادامه داد: نقش مداحان در ترویج فرهنگ وقف اثرگذار است ، بیشتر این موقوفات به ساخت مسجد ، تبليغ شعائر اسلامي ، عزاداري سيدالشهداء و خانه‌های قرآنی اختصاص دارد .

وی با بیان اینکه آثار و برکات وقف هر روز در حال نمایان شدن در جامعه است، گفت: سنت حسنه وقف بیشتر از گذشته نیازمند ترویج و تبلیغ است.


انتهای پیام