• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-53389-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار گیلان:

اندیشه اسلامی میرزا کوچک جنگلی در یادمانش لحاظ شود

استاندار گیلان با بیان اینکه اندیشه اسلامی،انقلابی و استکبارستیزی میرزا کوچک باید در یادمان وی لحاظ شود، عنوان کرد: منظر یادمان شهید میرزا کوچک جنگلی باید روایتگر جریان تاریخی قیام میرزا باشد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،محمدعلی نجفی در نشست بررسی روند ساخت یادمان مشهد میرزا کوچک جنگلی که در دفتر کار ایشان برگزار شد،گفت:این نماد باید بتواند به خوبی میرزا کوچک جنگلی را به همگان شناساند و به برخی سوالات عمومی و اولیه ای که در ذهن بازدید کننده در خصوص میرزا ایجاد می شود پاسخ دهد.

وی افزود:منظر یادمان شهید میرزاکوچک جنگلی باید روایتگر جریان تاریخی قیام میرزا و شرایط سیاسی و اجتماعی آن دوره باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد:ظرف مدت یک هفته کمیته زیربنایی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نحوه اجرا و تسریع آن برگزار می‌شود.

نجفی خاطرنشان کرد:اعتبارات اجرایی این طرح نیز توسط سازمان برنامه و بودجه استان تخصیص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه اندیشه اسلامی،انقلابی و استکبارستیزی میرزا کوچک باید در این نماد لحاظ شود، عنوان کرد: منظر یادمان شهید میرزا کوچک جنگلی باید روایتگر جریان تاریخی قیام میرزا باشد.

نجفی از راه و شهرسازی،فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و منابع طبیعی خواست نسبت به عملیاتی کردن یادمان میرزا کوچک اقدام کنند.

استاندار گیلان همچنین بر ضرورت تکمیل باقیمانده پروژه آسفالت تا محل ساخت یادمان شهادت میرزا به طول 6 کیلومتر تاکید و تصریح کرد:اجرای این پروژه نیازمند 2 میلیارد تومان اعتبار است که با تخصیص اعتبار شهرستانی، استانی و ملی با قدرت بیشتر انجام و اجرای آن تسریع می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه اجرای این طرح مهمترین اقدام گردشگری و تاریخی در شهرستان ماسال محسوب می‌شود،گفت: تسریع در اجرای این طرح از انتظارات است و این طرح نه تنها استانی نیست بلکه باید به صورت کشوری دیده شود.


انتهای پیام