• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-52989-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

سرپرست کانون پرورش فکری گیلان:

باید جایگاه کتاب در سبد خانوار تعریف شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: باید تلاش کنیم جایگاه کتاب در سبد خانوار تعریف شود، والدین نقش موثری در تشویق کودکان و نوجوانان برای کتاب خواندن دارند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،اسفندیار ضیائی بمناسبت هفته خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا ضمن تبریک روز خبرنگار،اظهار کرد:کانون اگر چه در حوزه کودک و نوجوان رسانه‌ای ندارد،اما بسیاری از رسانه ها با ایجاد تعامل می توانند به ما کمک کنند،رسانه ایسنا جزو رسانه خوب و دانشگاهی دانست.

وی با بیان اینکه کانون به عنوان یک نهاد تخصصی در حوزه کودک و نوجوان،فعالیت دارد،گفت:رسالت کانون پرورشی فکری کودکان تلاش در جهت دستیابی به امکانات در راستای شکوفایی استعداد کودکان است.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ادامه داد:پرداختن به مسائل کودکان و نوجوانان کار دلی و اعتقادی است.

وی خاطرنشان کرد:حل مسائل حوزه کودک و نوجوان به تنهائی امکان ندارد و این با همت و مشارکت همه دستگاه های اجرائی امکان پذیر است.

ضیائی از راه اندازی دومین کتابخانه سیار در شهرستان رودبار خبر داد و گفت:همچنین کتابخانه سیار شهری راه اندازی کردیم.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت:علاوه بر کانون های ثابت، کانون های سیار روستایی هم خدمات ارایه می کنند تا مخاطبانی که به مراکز ثابت دسترسی ندارند بتوانند از امکانات کانون بهره‌مند شوند .

وی با بیان اینکه 4 مرکز کتابخانه پستی در گیلان فعالیت دارند،گفت:همه کودکان در جامعه باید به کتاب دسترسی داشته باشند.

ضیائی اضافه کرد:مربیان نقش مهمی در تقویت توانایی کودکان و نوجوانان و پاسخ های خلاق آنها دارند و موجب بروز خلاقیت و تقویت پیشرفت ذهنی آنها می شوند.

کتاب باید در سبد خانوار قرار گیرد

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اظهار کرد:چنانچه از دوران کودکی به خوبی استفاده شود، می تواند به دورانی اثرگذار در زندگی حال و حتی آینده‌ کودکان و نوجوانان تبدیل شود.

وی گفت:باید تلاش کنیم جایگاه کتاب در سبد خانوار تعریف شود، والدین نقش موثری در تشویق کودکان و نوجوانان برای کتاب خواندن دارند.

ضیائی با اشاره به فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان،گفت:باید از ظرفیت والدین استفاده شود، موفقیت در فعالیت های فرهنگی نیازمند مشارکت خانواده و والدین است،

وی درباره استقبال کودکان و نوجوانان استان از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد:با توجه به بضاعت سازمانی و با توجه به فعالیت های گسترده همکاران و برنامه ریزی های انجام شده، استقبال کودکان و نوجوانان استان را بسیار خوب ارزیابی می کنیم.

وی تصریح کرد:دغدغه همکاران ما در کانون ها این است که بتوانیم یک محیط کاملا با نشاط و صمیمانه را برای تعالی کودکان و نوجوانان گیلانی با برنامه های متنوع تدارک دیده شده، مهیا کنیم.

ضیائی با بیان اینکه ما در کانون به علاقه بچه‌ها و انتخاب‌شان توجه می‌کنیم،گفت:تعدادی از مربیان مجرب و آموزش دیده به صورت تمام وقت در کانون فعال هستند و تعدادی هم به صورت پاره وقت کار می کنند که برای ارایه خدمات و آموزشها در کانون ها استفاده می شود.

معصومه نیک کار معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان در ادامه با بیان اینکه انعکاس اخبار و بیان مشکلات در حوزه کودک و نوجوان یکی از اولویت های کاری خبرگزاری ایسنا گیلان است،گفت:برنامه های مشارکتی کانون پرورش فکری با مجموعه جهاددانشگاهی گیلان می تواند در جهت تحقق اهداف نظام برای کودکان و نوجوانان موثر باشد.

وی با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا و ایکنا از ظرفیت های بزرگ جهاددانشگاهی محسوب می شود،اضافه کرد:برای ترویج فرهنگ قرآنی در بین کودکان و نوجوانان می توان از خبرگزاری بین المللی ایکنا بهره های لازم را برد.

نیک کار تصریح کرد: ارتقای توانمندی کودکان و نوجوانان اعتماد به نفس این قشر را برای مسئولیت پذیری در آینده جامعه افزایش می دهد.انتهای پیام