• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-27489-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

14 مرداد صورت می گیرد؛

افتتاح تماشاخانه هامون در رشت

آیین افتتاح «تماشاخانه هامون» با حضور جمعی از دست ‌اندرکاران مطرح تئاتر و سینما در کشور و استان روز شنبه، 14 مرداد در رشت برگزار می شود.

سید فرزام حسینی در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،از برگزاری آیین افتتاح «تماشاخانه هامون» خبر داد و اظهار کرد:این مراسم با حضور جمعی از دست ‌اندرکاران مطرح تئاتر و سینما در کشور و استان و اهالی شناخته ‌شده فرهنگ ‌و هنر ساعت 20 روز شنبه، 14 مرداد در رشت برگزار می شود.

مدیر روابط ‌عمومی تماشاخانه هامون در رشت با بیان اینکه سالن عمومی سازمان هلال ‌احمر از 14 مرداد تحت ‌عنوان «تماشاخانه هامون» شناخته می شود، افزود:تماشاخانه هامون در بخش خصوصی، با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت «محمدامین رضامند» فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی «محمدحسن معجونی»، کارگردان و بازیگر مطرح تئاتر و سینما را به عنوان مدیر هنری سالن معرفی کرد و گفت: تماشاخانه هامون با ظرفیت 260 نفر و دارای سن نمایش با ابعاد 10*11 متر، دارای اتاق فرمان مجهز، فضای پشت صحنه با 4 اتاق مجزا و پارکینگ اختصاصی واقع در رشت، خیابان سعدی، خیابان شهید فرقان بین، جنب هلال احمر استان گیلان است.

حسینی به فعالیت های این تماشاخانه اشاره و خاطرنشان کرد: 50 د رصد اجراها در طی سال از گروه‌های تئاتری فعال در استان گیلان و 50 درصد از گروه‌های تئاتری حرفه‌ای تهران است.اجرای نمایش‌هایی ویژه کودکان و آموزش حرفه‌ای تئاتر در زیرشاخه‌های گوناگون توسط گروه «لیو» از دیگر برنامه هاست.

وی یادآور شد:تمامی گروه‌های تئاتری جهت اجرا در این تماشاخانه می‌توانند فایلی تصویری با کیفیت مطلوب از نمایش خود به مدیریت سالن ارائه کرده و پس از تائید هیات انتخاب طبق زمان‌بندی سالن و کسب مجوز از وزارت ارشاد استان گیلان، پیگیر اجرا باشند.


انتهای پیام