• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-62489-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت خبر داد:

وقوع 24 عملیات آتش سوزی علفزار و ضایعات در رشت

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت گفت: ۳ روز گذشته بالغ بر ۲۴ عملیات آتش سوزی علفزار و ضایعات در نقاط مختلف شهر رشت رخ داد که خوشبختانه از گسترش آن پیشگیری شد.

شهرام مومنی در گفتگو با ایسنا گیلان با بیان اینکه آتش سوزی علفزارها و ضایعات در سطح شهر رشت هشداری جدی است،گفت:بیشترین آمار آتش سوزی ها بواسطه پاکسازی و رفع علفزارهای هرز در جنب منازل مسکونی و اماکن تجاری رخ می دهد .

وی افزود: ۳ روز گذشته بالغ بر ۲۴ عملیات آتش سوزی علفزار و ضایعات در نقاط مختلف شهر رشت رخ داد که خوشبختانه از گسترش آن پیشگیری شد.

مومنی با بیان اینکه صبح امروز شاهد دو آتش سوزی علفزار و ضایعات در رشت  بوده ایم، گفت: این آتش سوزی ها در نزدیکی منازل مسکونی رخ داد که بواسطه شدت این آتش سوزیها احتمال سرایت آتش به سقف منزل مسکونی وجود داشت .

وی پس از اشاره به علت یکی از آتش سوزی ها که آتش زدن ضایعات چوب ساختمانی توسط کارگران بوده، ادامه داد: متاسفانه همه ساله در بسیاری از موارد سهل انگاری در آتش زدن و عدم توانایی در اطفا و کنترل آتش توسط برخی از شهروندان؛ در کنار آلودگی هوا، شاهد گسترش و سرایت آتش به سقف خانه ها و اماکن مختلف هستیم .

معاون عملیات سازمان آتش نشانی اطفای آتش سوزی علفزارها را جزء عملیات های نفس گیر برای آتش نشان عنوان کرد و گفت: بسیاری از مسیرهای منتهی به این آتش سوزی ها بخصوص در موارد جنگل برای عبور خودروهای اطفایی سخت و یا صعب البور است که می تواند بعلت نرسیدن خودروهای اطفایی به محل حادثه یک آتش نشان را ساعت ها مجبور به اطفای آتش بوسیله ادوات دستی همچون بیل نماید .

وی از تمامی شهروندان خواست کمی هوشیار تر عمل کرده و با رعایت نکات ایمنی و آتش نشانی لحظات خوب و آرامی را در کنار خانواده بگذرانند. بیمه منازل مسکونی را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

 


انتهای پیام