• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-61789-5
  • منبع خبر : رشت
  • چاپ

فرماندار رشت:

کار تامین اجتماعی کرامت بخشیدن به انسانها است

فرماندار رشت گفت:کارتامین اجتماعی مصداقی بارز برای تحقق حقوق شهروندی و کرامت بخشیدن به انسانهااست .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مهندس شفقی همزمان با ٢٥ تیرماه روز تامین اجتماعی  با جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان دیدار کرد و ضمن تبریک این مناسبت کار تامین اجتماعی را مصداقی بارز برای تحقق حقوق شهروندی و کرامت بخشیدن به انسانها برشمرد .

وی با اشاره به جایگاه ونقش اثرگذار تامین اجتماعی درجامعه اظهار کرد: تامین اجتماعی نامی مقدس است که امنیت اجتماعی و رفاهی را برای مردم دنبال می کند .

جمیل حق پرست نیز در این دیدار با ارائه گزارشی ضمن تبیین آمار عملکردی و جمعیت تحت پوشش اظهار کرد: درحال حاضر بیش از ٤٠٠ هزار بیمه شده اصلی و١١٠ هزار مستمری بگیر گیلانی در زمره عائله خانواده بزرگ تامین اجتماعی استان می باشند و درسال گذشته بابت ارائه تعهدات به این اقشار بیش از ٢٤٠٠ میلیارد تومان پرداخت شده است .

وی افزود: یشان همچنین اظهار کرد:تعهدات و خدمات مختلفی از جمله بازنشستگی، ازکارافتادگی،بازماندگان، مقرری بیمه بیکاری، کمک هزینه ازدواج ، غرامت دستمزد ایام بیماری، کمک هزینه بارداری و... توسط تامین اجتماعی به بیمه شدگان ارائه می شود و تمامی خدمات درمانی سازمان درمراکز ملکی برای بیمه شدگان کاملا رایگان است.

جمیل حق پرست افزود:سازمان تامین اجتماعی تلاش دارد برقرار کننده عدالت اجتماعی و امنیت خاطر درجامعه باشد.

فرماندار رشت درپایان این نشست با اهداء لوح سپاسی از خدمات و تلاشهای انجام شده توسط مدیرکل استان قدردانی کرد .

 


انتهای پیام