• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-61689-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد:

آبرسانی به 12 روستای شهرستان رشت در سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از آبرسانی به 12 روستای شهرستان رشت در سال جاری خبر داد و گفت: تامین آب شرب این روستاها در قالب مجتمع آبرسانی بیج انجام می شود.

محبعلی رنج ور در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان، از آبرسانی به 12 روستای شهرستان رشت در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: تامین آب شرب این روستاها در قالب مجتمع آبرسانی بیج انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این مجتمع آبرسانی افزود: حجم عملیاتی مجتمع بیج شامل احداث 2 باب مخزن زمینی و هوایی 1000 و 100 مترمکعبی، احداث ساختمان کلرزنی و نصب پمپ شناور است.

وی تصریح کرد: با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی روستایی، بیش از 6 هزار و 168 نفر در یک هزار و 985 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه آبرسانی به 12 روستای مزبور در راستای طرح جامع آبرسانی به یک هزار روستای گیلان است، گفت: 27 میلیارد ریال اعتبار صندوق توسعه ملی برای این طرح آبرسانی روستایی هزینه می شود.

رنج ور همچنین از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به 3 روستای شهرستان رشت خبر داد و عنوان کرد: عملیات اجرایی طرح تامین آب آشامیدنی روستاهای پیرده، محمدآباد و بیجارخاله شهرستان رشت آغاز شده است.

مدیرعامل آبفار گیلان از لوله گذاری 17 هزارمتری برای اجرای این طرح خبر داد و با بیان اینکه نیاز آبی این روستاها 3.5 لیتر بر ثانیه است، اضافه کرد: برای آبرسانی به 234 خانوار این روستاها با جمعیتی بالغ بر 777 نفر، بیش از 18 میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است.


انتهای پیام