• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-61489-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرماندار لاهیجان:

فعالیت 16 تیم پیشگیری اجتماع محور در محلات شهری و روستایی لاهیجان

فرماندار لاهیجان با اشاره به افزایش خدمات اجتماعی بهزیستی لاهیجان، تصریح کرد: 16 تیم پیشگیری اجتماع محور در محلات شهری و روستایی فعالیت دارند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، سید محمد احمدی در نشست با روسا و کارکنان ادارات بهزیستی و تامین اجتماعی شهرستان لاهیجان، به لزوم توانمندسازی خانوادهای تحت پوشش اشاره کرد و گفت: تدوین و اجرای راهبردهای هدفمند در مهار آسیب های اجتماعی مهمترین ماموریت بهزیستی است.

وی افزود: بهزیستی به عنوان دستگاه تخصصی در برنامه جامع ساماندهی آسیب های اجتماعی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید فرمودند، نقش کلیدی و برجسته ای دارد و لذا برنامه دولت تدبیر و امید در عرصه بهزیستی نظام تحول آفرین و توانمندسازی مددجویان است.

فرماندار لاهیجان با اشاره به افزایش خدمات اجتماعی بهزیستی لاهیجان، تصریح کرد: 16 تیم پیشگیری اجتماع محور در محلات شهری و روستایی فعالیت دارند؛ به طوری ‌که امسال 6 هزار هزار خانوار جمعیت تحت پوشش این تیم‌های پیشگیری قرار گرفته است.

این مقام مسئول به توانایی ادارات بهزیستی و تامین اجتماعی لاهیجان اشاره و عنوان کرد: 2 مدیر فعال و کوشا در راس این سازمان ها در شهرستان می باشند که برای خدمت رسانی به مردم بی وقفه تلاش می کنند و میزان گله مندی ارباب رجوع از این ادارات صفر بوده است.

احمدی اضافه کرد: شهرستان لاهیجان ویژگی ‌های بسیاری دارد که یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن، گلریزان زندانیان غیر عمد بوده و شاهد فداکاری مردم مهربان این دیار بودیم.

فرماندار لاهیجان ادامه داد: تامین اجتماعی، یک سازمان کارگزار بیمه اجتماعی است و یکی از ابزارهای مهم رفاه اجتماعی جوامع امروزی محسوب می شود.

وی آمار بیش از 72 هزار نفری عضو سازمان تامین اجتماعی شهرستان را بسیار مهم و قابل توجه برشمرد و اظهار کرد: با استقرار دولت تدبیر و امید و تحول در نظام سلامت، شاهد پیشرفت های قابل توجهی هستیم.

احمدی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی از تاثیرگذارترین سازمان ها در تکریم ارباب رجوع محسوب می شود و این موضوع مسئولیت این سازمان را در قبال مردم بیش از پیش پر اهمیت می کند.


انتهای پیام