• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6790-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

با پیگیری‌های استاندار گیلان محقق شد؛

مشکل زیست محیطی سد شفارود حل شد

استاندار گیلان گفت:در جلسه‌ی شب گذشته‌ی هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی مجوز تداوم اجرای سد شفارود صادر شد.
به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر نجفی با قدردانی از اهتمام رئیس جمهوری و هیئت دولت به شتاب بخشیدن پروژه‌های عمرانی استان گیلان گفت:در جلسه‌ی شب گذشته‌ی هیأت دولت که به ریاست دکتر روحانی برگزار شد هیئت وزیران با صدور مجوز برای تداوم اجرای سد شفارود موافقت کرد.
استاندار گیلان با اشاره به پیگیری‌های انجام شده،گفت:یکی از درخواست‌های اینجانب در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به گیلان در شورای اداری حل و فصل مشکل زیست محیطی سد شفارود باتوجه به اعلام نظر مثبت کمیته‌ی سه نفره مأمور از طرف دولت بود که خوشبختانه مشکل زیست محیطی سد شفارود دیشب در جلسه‌ی هیأت دولت برطرف شد.
نجفی با قدردانی از رئیس جمهوری و هیئت وزیران برای مصوبه روز گذشته گفت:این مصوبه ارمغان دولت تدبیر و امید برای مردم گیلان است .
وی گفت:سد شفارود هم اکنون 36 درصد پیشرفت کار دارد و ساخت آن با رعایت مسائل زیست محیطی شتاب خواهد گرفت.
استاندار گیلان با بیان اینکه  سد مخزنی شفارود تنها پروژه ای در کشور  بوده که در روزهای پایانی سال 92 از اعتبارات فاینانس چین بهره برده است،گفت همه دستگاه ها مکلفند تا اقدامات لازم را برای تسریع در اجرای ان بکار بگیرند تا در زمان باقی مانده از فاینانس بیشترین استفاده از این سرمایه گذاری انجام شود.
نجفی هزینه اجرای این پروژه را بیش از 600 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:با اجرای این طرح،شرایط تامین آب مطمئن برای آب شرب کشاورزی و صنعتی شهرهای غرب گیلان فراهم می شود. 
 

انتهای پیام