• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-79789-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام جمعه موقت رشت:

کسی حق ندارد در مقابل آرای مردم بایستد

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه مردم در انتخابات به دنبال رفع مشکلات جامعه هستند، گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری کسی حق ندارد در مقابل آرای مردم بایستد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، حجت لاسلام والمسلمین عبدالله زاده پاشاکی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با بیان اینکه تقوا عامل دوری انسان از گناهان است، اظهار کرد: انسان متقی به واسطه انجام واجبات الهی و دوری از محرمات دارای خیر و برکت است و در فتنه ها روشن بینی، آینده نگری و بصیرت دارد.

وی با اشاره به مشهود بودن تقوا در اعمال و رفتار انسان متقی، افزود: انسان خداباور و متقی حتی در رای دادن نیز براساس معیار تقوا عمل می کند و با گذشتن از نفع شخصی، به فرد اصلح و باتقوا رای می دهد.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه برای همه انسان ها اجل حتمی وجود دارد و همه مرگرا درک می کنند، گفت: انسان نمی تواند از اجل حتمی فرار کند، اما انجام کارهای نیک مانند صدقه دادن، کمک به فقرا و محرومین و... اجل معلق را از انسان دور می کند. در مقابل اعمال گناه اجل معلق را به انسان نزدیک و عمر را کوتاه می کند.

حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی با اشاره به فرا رسیدن 29 اردیبهشت و حماسه آفرینی مردم در انتخابات ریاست، خاطرنشان کرد: امروز حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق های رای حماسه دیگری را رقم می زند و عزت، عظمت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دنیا بیش از پیش می کند.

این کارشناس دینی حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، روز جهانی قدس، 13 آبان و... رای آری آنان به جمهوری اسلامی را به نمایش می گذارد، گفت: حضور حداکثری در پای صندوق های رای در واقع تجلی اراده ملی و اثبات مردم سالاری دینی در ایران برای تمام دنیاست.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه مردم ایران به ویژه خانواده های شهدا پشتوانه نظام هستند، متذکر شد: انتخابات نشانه حکومت مردم بر مردم است لذا صیانت از آرای مردم امری مهم است و تمام دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید در حفظ این آرا وارد صحنه شوند.

حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی ساده زیستی، خدمتگزاری و ایستادگی و حفظ اقتدار نظام در برابر دشمنان را از جمله ملاک‌های فرد اصلح دانست و گفت: وظیفه خطیر و سنگین انتخاب فردی که مورد رضایت خداوند و رهبر انقلاب باشد بر دوش مردم است.

وی با بیان اینکه سخنان کاندیداها در رقابت های انتخاباتی گاهی موجب سوء استفاده دشمنان می شود، عنوان کرد: مردم به دنبال رفع مشکلات جامعه هستند و کسی نباید به نفع شخصی بیاندیشد. براساس فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری کسی حق ندارد در مقابل آرای مردم بایستد.

امام جمعه موقت رشت یادآور شد: کسی که انتخاب می شود، در واقع خدمتگزار مردم است و براساس آموزه های دینی خدمت به مردم اجر دارد لذا شاخصه‌های فرد اصلح توسط رهبر معظم انقلاب و دیگر شخصیت‌های مهم دینی گفته شده است و در صورت ناآگاهی، برای شناسایی فرد اصلح باید از افراد آگاه و معتمد استفاده کنیم.


انتهای پیام