• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-78189-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان:

حضور حداكثری در انتخابات تقویت کننده پيوند ناگسستنی نظام با مردم است

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان حضور حداكثری در انتخابات را ضامن امنيت و اقتدار كشور و تقویت کننده پيوند ناگسستنی نظام مقدس جمهوری اسلامی با مردم دانست.

معصومه نیک کار، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با بیان اینکه بعد از پيروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ايران نظامی بر دو پایه اسلامیت و جمهوریت روی کار آمد، گفت: رهيافتی كه بيش از هر چيز در این نظام بروز و ظهور كرد، رهيافت ارزش‌گذاری بر آرای مردمی و مشاركت حداكثری مردم در انتخاب مسئولان ارشد بود.

وی برپایی نظام مردم سالاری دینی در ایران اسلامی را خط بطلانی بر برداشت های نادرست دشمنان دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها حکومتی در عصر حاضر است که توانسته است میان مردم‌سالاری و اسلام پیوندی بدیع برقرار و به جهانیان عرضه کند.

نیک کار با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات مهمترین و اصلی ترین ویژگی یک حکومت مردمی و قدرتمند است، عنوان کرد: خوشبختانه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون مردم کشورمان با حضور خود در صحنه های مختلف به ویژه انتخابات برگزار شده، اهمیت حضور خود در صحنه را به خوبی به نمایش گذاشته اند.

این مسئول فرهنگی با اشاره به اهمیت مقوله حضور حداکثری در بیانات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: حضور حداكثری در انتخابات ضامن امنيت و اقتدار كشور و تقویت کننده پيوند ناگسستنی نظام مقدس جمهوری اسلامی با مردم می‌باشد. مردم ما طی حدود چهار دهه از گذشت انقلاب نشان داده اند که علی رغم همه مشکلات و سختی های پیش رو همواره پشتیبان نظام هستند.

وی به شور و اشتیاق مردم برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره کرد و متذکر شد: حضور پرشور مردم در ستادهای انتخاباتی و پیگیری مناظره نامزدها، نشانه علاقه مندی آنها به مشارکت گسترده در انتخابات است.

نیک کار با بیان اینکه انتخابات یکی از مولفه های مشارکت سیاسی است، گفت: در انتخابات پیش رو آنچه مهم است توجه به «اصل شرکت در حداکثری است تا همه مردم با همه گرایش ها و سلایق در پای صندوق های رای حاضر شوند. دومين اصل نیز «اصل درست انتخاب کردن و رای به نامزدهای اصلح» است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه حضور حداكثری مردم در انتخابات ارتباط تنگاتنگ و معناداری با اقتدار و امنيت كشور دارد، خاطرنشان کرد: مردم ولایتمدار ما در همه لحظات حساس نشان داده اند که با تمام توان در راه حفظ مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت قدم بوده و به آن وفادارند لذا با هوشیاری و احساس تکلیف در روز 29 اردیبهشت یک بار دیگر با حضور گسترده در انتخابات دشمن را ناامید خواهند کرد.


انتهای پیام