• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9110-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : رشت

معاون گمرکات کشور در آستارا:

گمرک، دومین منبع درآمد استان گیلان

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: گمرک به عنوان دومین مرکز و منبع درآمد استان گیلان محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، حسن بقایی در سفر دو روزه خود به شهرستان آستارا و بازدید از تاسیسات گمرکی این شهر مرزی و بندری خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود، توسعه گمرکات استان گیلان از مهمترین برنامه های پیش رو است که باید با وحدت و همدلی همه مسئولان اجرایی شود.

وی اظهار کرد: با توجه به جزیره ای بودن عملکرد برخی گمرکات کشور، درصدد هستیم با اجرای تجارت بدون کاغذ و راه اندازی سیستم جدید «گمرک نوین» کلیه گمرکات کشور را یکپارچه و تحت یک مدیریت واحد قرار دهیم.

بقایی به عملکرد گمرک آستارا در تجارت کشور اشاره کرد و ادامه داد: با افتتاح بندر چند منظوره آستارا و آغاز به کار گمرک این بندر، حجم این فعالیت ها افزایش می یابد.

وی افزود: گمرک ایران به عنوان نخستین سازمانی بود که برای حضور و ایجاد تشریفات گمرکی در این بندر اعلام آمادگی کرده است و بر تعهدات خود پایبند است.

معاون گمرکات کشور تصریح کرد: بندر مرزی آستارا تنها شهرستان در کشور است که از دو طریق زمینی و دریایی در امر تجارت فعالیت خواهد کرد.

وی این شرایط را شرایطی کاملا استثنایی دانست و گفت: همه مسئولان استانی و شهرستانی باید با بررسی همه جوانب در جهت جذب و اختصاص بودجه برای توسعه زیرساخت ها اقدام کنند.

حسن بقایی از سرمایه گذاری کلان طرف آذربایجانی در احداث تاسیسات جدید گمرکی در آنسوی مرز سخن گفت و بیان کرد: همه ما باید ظرفیت های موجود در این شهرستان را بشناسیم و با توجه به این قابلیت ها امکانات را توسعه دهیم.

وی ادامه داد: در بازدید به عمل آمده از گمرک آستارا، کاستی های موجود را مشاهده کردیم و برای اختصاص اعتباری قابل توجه اقدام خواهیم کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک شهرستان آستارا به عنوان بزرگترین قطب اقتصادی شمال کشور مطرح خواهد شد و با مشاهده وضعیت موجود این مهم دور از دسترس نیست.

به گزارش ایسنا، شهرستان آستارا با بیش از 85 هزار نفر جمعیت غربی ترین بندر مرزی استان گیلان است و با استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان همسایه است.    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: