• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-41489-5
  • خبرنگار : 24
  • منبع خبر : رشت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اعلام کرد:

افزایش 10 درصدی سهم تسهیلات رونق تولید در گیلان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با اشاره به افزایش 10 درصدی سهم تسهیلات رونق تولید در استان گفت: بر اساس شاخص‌های تعریف شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت سهم شهرستان فومن 40 میلیارد تومان از این تسهیلات است.

به گزارش ایسنا منطقه - گیلان، سیدمحمد احمدی در جلسه رفع موانع تولید که در سالن اجتماعات فرمانداری فومن برگزار شد با اشاره به اینکه دولت بخش‌هایی را بر اساس برنامه‌های زیربنایی و توسعه‌ای در استان‌ها برای نمایندگان عالی دولت تبیین کرده افزود: سه حوزه توسعه کشاورزی، تجارت و گردشگری از جمله این تدابیر در گیلان است.

وی ظرفیت های شهرستان فومن را عنصری در جهت توسعه گردشگری خواند و افزود: فومن از چند بعد در کل کشور مطرح و صاحب نام تجارب منحصر بفرد است.

معان هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با بیان اینکه در تولید اشتغال کشورهایی موفق هستند که بتوانند الزامات تولید و اشتغال را در جامعه تبیین کنند تصریح کرد: یکی از مهمترین این الزامات گفتمان است که باید بین بخش دولتی و خصوصی انجام گیرد.

وی افزود: به اینکه محور منافع ملی ما در گروه تولید، اشتغال و بخش خصوصی توانمند است.

احمدی با اشاره به بخش اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری اضافه کرد: با نگاه هوشمندانه در بدو سرمایه‌گذاری در پروژه های ملی و منطقه ای با ارائه یک طرح توجیهی خوب و محاسبه بازگشت سرمایه می‌توانیم سرمایه‌گذاری درست و با سود داشته باشیم.

وی با اشاره به افزایش 10 درصدی سهم تسهیلات رونق تولید در استان خاطرنشان کرد: بر اساس شاخص‌های تعریف شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت سهم شهرستان فومن 40 میلیارد تومان از این تسهیلات است.

معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع با بیان اینکه یکی از اتفاقات خوب کشور دادن تسهیلات روستایی است افزود: برای این نوع تسهیلات صندوق توسعه تعاون 1.5 میلیارد دلار حدود 12 هزار میلیارد تومان به روستاها اختصاص داده است.

احمدی با اشاره به اینکه در مرحله اول 850 میلیون تومان تسهیلات خود اشتغالی در شهرستان فومن پرداخت شده اظهار کرد: این تسهیلات می‌تواند تبدیل به اشتغال پایدار در شهرستان شود.

نماینده مردم شهرستان‌های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک‌ها نگاه ویژه‌ای به تولیدکنندگان داشته باشند افزود: توجه به تولید و افزایش کیفیت و کیفیت یکی از عوامل ثبات اقتصادی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه در شهرک‌های صنعتی کارخانجات بسیاری وجود دارد که خاموش است ادامه داد: با تدبیر و اندیشه و اولویت قراردادن کارهای مهم می‌توانیم از مشکلاتی که در کشور پیش آمده به خوبی بگذریم.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که تخصص، علم و دانش را از خارج از کشور بیاموزیم خاطر نشان کرد: اگر نگاه ما به تولید کنندگان داخلی باشد هیچ مشکلی در بیرون از کشور نخواهیم داشت.

  در این جلسه فرماندار شهرستان فومن گزارشی از شرکت‌ها، تولیدکنندگان و سرمایه گذارن بخش خصوصی مشکل‌دار پرداخت که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار برای رفع این مشکلات مصوباتی را صادر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: