• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-29089-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای شهر بندرانزلی:

لزوم ایجاد تاسیسات جدید شبکه های آب سطحی با حجم بیشتر

رئیس شورای شهر بندرانزلی با اشاره به لایروبی مناطق آبگیر و اگوها پیش از بارندگی، خاطرنشان کرد: متاسفانه در خیلی از معابر شهری که دارای بافت سنتی هستند، تاسیسات به صورت غیر اصولی برای فاضلاب ها و آب های سطحی به کار رفته است و باید تاسیسات جدید شبکه های آب سطحی با حجم بیشتر ایجاد شود.

امیر احمدی فرد در گفت و گو با ایسنا – منطقه گیلان، اظهار کرد: با توجه به بارش 700 میلی متری باران طی 10 روز در سال گذشته در انزلی پرسنل شهرداری با تجربه قبلی از آمادگی کامل جهت اجرای تمهیدات لازم برخوردار بودند و پیش از بارندگی، مناطق آبگیر و اگوهای زیادی در سطح شهرستان را لایروبی کردند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی لوله های هدایت آب های سطحی با ظرفیت کامل طی بارندگی شدید در حال فعالیت بودند، تصریح کرد: توانایی شبکه های جمع آوری آب های سطحی بالا نیست و جهت حل اساسی و اصولی معضل آبگرفتگی نیاز به افزودن تاسیسات جدید به شبکه های قدیمی داریم که با این کار قطعا در سال های آینده با این حجم بارش بالا نیز با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

رئیس شورای شهر بندرانزلی خاطرنشان کرد: رهاسازی مصالح در جوی های آب توسط انبوه سازان باعث مسدود شدن اگوها و تاسیسات شبکه آب های سطحی می گردد که خواهشندیم در زمان ساخت و ساز دقت بیشتری به این موضوع شود تا این مصالح وارد تاسیسات نشود و این شبکه ها با تمام ظرفیت فعالیت کنند.

احمدی فرد همچنین با بیان اینکه مشارکت و همکاری مردم کمک زیادی در حل مشکل آبگرفتگی به ما می کند، گفت: متاسفانه در خیلی از معابر شهری که دارای بافت سنتی هستند، تاسیسات به صورت غیر اصولی برای فاضلاب ها و آب های سطحی به کار رفته است و  باید تاسیسات جدید شبکه های آب سطحی با حجم بیشتر ایجاد شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: