• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-50389-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان :

کاهش هزینه های تولید از سیاستهای کلان جهاد کشاورزی است

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گیلان کاهش هزینه های تولید و رقابت پذیر کردن تولیدات بخش کشاورزی را از سیاست های کلان جهاد کشاورزی استان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، مهندس علیرضا شعبان نژاد در کارگاه آموزش 300 مربی طرح بسیج همگام با کشاورز بسیج مهندسین کشاورزی استان گیلان که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، با بیان سیاست های کلان جهاد کشاورزی در سال زراعی جدید، اظهار کرد: اولین موضوع حفظ زیرساخت های بخش کشاورزی استان است که حفظ کاربری اراضی خط قرمز ما بوده و اجازه تغییر کاربری غیر مجاز را نخواهیم داد.

وی ادامه داد: کاهش هزینه های تولید و رقابت پذیر کردن تولیدات بخش کشاورزی دومین موضوع در سیاست های کلان جهاد کشاورزی استان است که در تلاش هستیم با مکانیزه کردن بخش کشاورزی هم سختی کار و هم هزینه ها را کاهش داده تا کشاورزی اقتصادی و مقرون به صرفه باشد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان استفاده از بذرهای اصلاح شده را سومین موضوع در سیاست های جهاد دانست و خاطر نشان کرد: از جمله عوامل و موضوعاتی دیگری که در حوزه جهاد کشاورزی به دنبال آن هستیم پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و مناسب در دسترس است چرا که اگر تسهیلاتی که در بخش کشاورزی پرداخت می شود بالاتر از 5 درصد باشد واقعا مقرون به صرفه برای کشاورز نیست.

شعبان نژاد با اشاره به نحوه همکاری جهاد استان با بسیج مهندسین کشاورزی، افزود: همکاری بسیج و جهاد از روزهای اول دفاع مقدس شکل گرفت و ما یک تجربه همکاری موفقی را در زمانی که جنگ تحمیلی در کشور شروع شد از این همکاری مشترک داشته ایم و جهاد بدلیل اینکه یکی از نهادهای انقلابی بود احساس کرد که باید وارد جنگ شود و به عنوان رکن سوم که بحث پشتیبانی جنگ بود، وارد جنگ شد و بیش از 3600 شهید داد و این تجربه در جنگ نشان داد که این دو نهاد  به دلیل وابستگی و علاقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی می توانند درکنار هم باشند الان هم در زمان صلح یکی از دغدغه های سپاه بحث امنیت غذایی است  و در این مسئله ورود پیدا کرد.

شعبان نژاد تصریح کرد: مجموعه سپاه با داشتن جوانان پویا و با انگیزه که از تفکر جهادی و بسیجی برخوردارند قطعا می تواند رشد بسیار خوب در جامعه داشته باشند.

این مقام مسئول با ارزیابی فعالیت های بسیج مهندسین کشاورزی استان، اذعان کرد: ارزیابی فعالیت های بسیج مهندسین کشاورزی استان نشان از حرکت به سوی هدفمندی و برنامه دار شدن دارد و هدفی را دنبال خواهد کرد و از پراکنده کاری دوری می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اظهار خرسندی از ورود سپاه قدس گیلان به بحث کشاورزی و کمک به کشاورزی استان گفت: امنیت غذایی یکی از دغدغه های همه اقشار است و سپاه بدلیل داشتن ظرفیت های لازم بر اساس قانون اساسی به عنوان نهادهای نظامی می تواند از ظرفیت های خود برای سازندگی و تولید استفاده کندو

وی در پایان خاطرنشان کرد: حرکتی را که سپاه استان گیلان در پیش گرفته است یک الگوی همکاری بسیار خوب برای کشور است و می تواند به عنوان الگویی برای کل کشور معرفی شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: