• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-50089-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

استراتژی کلان بر حمایت از تولیدات صادرات محور و دانش بنیان است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، سیاست و استراتژی کلان کشوری و استانی را بر دو اصل حمایت از صنایع دانش بنیان و حمایت از تولیدات صادرات محور استوار دانست.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، فرهاد دلق پوش در نشست با مدیران واحدهای صنعتی و تجاری استان، اظهار کرد: سیاست و استراتژی کلان کشوری و استانی بر دو اصل استوار است؛ یکی حمایت از صنایع دانش بنیان و دیگری حمایت از تولیدات صادرات محور، زیرا بسیاری از صنایع قدیمی و دارای تکنولوژی فرتوت، در دنیای کنونی مزیت و توان رقابت و ارزش افزوده ندارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، حضور در نمایشگاه های بین المللی را یکی از راهکارهای صادراتی دانست و گفت: یک روش صادرات این است که در نمایشگاه ها و مجامع مختلف حضور پیدا کنید و بازارهای جهانی و ظرفیت ها را براساس ذائقه و تقاضای آنها رصد، شناسایی و کسب نمایید. الحمدلله در برخی از کشورهای حاشیه دریای خرز از جمله روسیه این فرصت فراهم شده است که نباید در کسب بازار روسیه غفلت و کوتاهی کنیم.

وی برگزاری نمایشگاه هایی نظیر نمایشگاه صنعت در کراسنودار را جهت دستیابی به موقعیت های تجاری در کشور روسیه را مناسب ارزیابی و عنوان کرد: هر چند بنده به روند برگزاری برخی نمایشگاه ها انتقاد دارم اما متولیان این عرصه باید ارزیابی دقیق و درستی از روند آن داشته باشند. ما در استان گیلان تولیدات بسیار مناسبی در حوزه های سلولزی، دارویی و غذایی با کیفیت برای صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر به ویژه روسیه داریم.

این مقام مسئول ادامه داد: برگزاری نمایشگاه ها نباید در حد تشریفات و رفع تکلیف باشد و باید با برنامه ریزی دقیق و منسجم، نهایت رضایتمندی برای متقاضیان و شرکت کنندگان در نمایشگاه های برون مرزی حاصل شود لذا پیشنهاد من این است که پس از برگزاری هر نمایشگاه حتما نشست مشترکی برگزار گردد و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی و احصای و برای رفع آن در نمایشگاه بعدی اقدام شود.

دلق پوش متذکر شد: نمایشگاه مذکور میتواند گام مهمی برای اخذ دستاوردهای صادراتی در منطقه با توجه به قابلیت های متعدد تولیدات گیلان باشد.

وی بر همکاری و پشتیبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی در جهت تحقق اهداف صادراتی شرکت های خصوصی تاکید کرد و یادآور شد: اتکای دولت به بخش خصوصی و سردمداران اقتصادی در کشور است و باید تمام توان و پتانسیل خود را به کار بگیرید و از ظرفیت و توانمندی سفرا و سایر نهادهای اقتصادی در کشورهای آذربایجان، گرجستان، روسیه و سایر کشورها جهت افزایش حجم مبادلات تجاری استان گیلان استفاده کنید و بنده نیز در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، بر ضرورت حفظ حیثیت و آبروی استان و کشور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه های برون مرزی تاکید کرد و گفت: با توجه به تحریم های خصمانه برخی از نادانان داخلی و خارجی، بایستی با هم افزایی و همت مضاعف، تعاملات بین المللی و مناسبات تجاری مان را افزایش دهیم و توطئه های دشمنان را در جهت منزوی کردن اقتصادی کشور در منطقه، خنثی نماییم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: