• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-49689-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار گیلان:

اولویت جستجوی حلقه وصل منافع ملی و منطقه ای در آستارا

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت : باید در شهرستان آستارا حلقه وصل منافع ملی و منافع منطقه ای را جستجو کرد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان ، علی اصغر جمشیدنژاد در جلسه شورای اداری شهرستان مرزی بندر آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ، اظهار کرد : در حیطه وظایف دولت «آستارا» از لحاظ عمرانی ، اجتماعی و سیاسی بسیار مهم است و ضرورت دارد که به آن بیشتر توجه شود.

وی با اشاره به جایگاه مرز ، ادامه داد : در گذشته به دلیل تجارت سنتی که در مرزها صورت می گرفت ، امکاناتی ایجاد شده است و این برای معیشت مردم بسیار خوب می باشد.

وی با تأکید بر اینکه این امکانات در شرایطی که شاهد افزایش جمعیت هستیم ، کافی نیست ، اضافه کرد : در حال حاضر خواسته ها و تولیدات در حال تغییر و نوع نیازها و مدل تجارت متفاوت است و شرایط فعلی کفایت نمی کند.

جمشید نژاد از تلاش برای بهبود وضعیت کسب و کار سخن گفت و تصریح کرد : باید موقعیت ها را شناسایی و برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به خط آهن سراسری و کریدور شمال - جنوب اشاره کرد و افزود : فواید و نقش این راه آهن باید بررسی و به عموم مردم تبیین شود و با توجه به موقعیت ممتاز آن ، سازکارهای لازم اندیشیده شود.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان ، یکی از سیاست های دولت را توجه به مناطق پیرامونی که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند ، برشمرد و گفت : اگر بنا باشد همه چیز را تحت عنوان قاچاق تعریف کنیم ، هیچ فرصتی برای کسب و کار ، تجارت و فعالیت اقتصادی باقی نمی ماند.

وی تأکید کرد : باید مرزبندی بین این تعاریف ایجاد شود تا به شکل صحیح با قاچاق برخورد و از کسب و کار حمایت شود.

وی در پایان یادآور شد : باید در شهرستان آستارا حلقه وصل منافع ملی و منافع منطقه ای را جستجو کرد و بر اساس آن تلاش نمائیم که شرایط را بهتر کنیم.

به گزارش ایسنا ، در پایان این جلسه سامان ساسانیان به سمت معاون سیاسی و اجتماعی و کامبیز لقمانی مقدم به سمت معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا معرفی شدند و از زحمات محمدمهدی مظفری و وحید پورحضرت معاونان سابق تقدیر به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: