• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-49489-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هنرمند چابکسری عنوان کرد:

لزوم استفاده از توپیاری برای جذب گردشگران

هنرمند چابکسری، با بیان اینکه کشورهای اروپایی از جمله هلند و ایتالیا و حتی کشورهای آسیایی مانند ترکیه و هند برای جذب گردشگر از توپیاری حیوانات و اشکال هندسی استفاده می کنند، گفت: توپیاری مجسمه ها و المان های ساخته شده با گیاه است.

مهدی کیانی در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با بیان اینکه 15 سال در کار تولید گل و گیاه و مجسمه های توپیاری(مجسمه ها و المان های ساخته شده با گیاه) هستم، اظهار کرد: پنج سال است که کارهای پیمانکاری و اجرای المان شهرداری ها از جمله مجسمه و آبنما با گیاه را انجام می دهم.

وی تهران، رامسر، سیاهکل، رودسر و لنگرود را از جمله شهرهایی دانست که در آنجا المان ساخته و گفت: توپیاری طاووس در پارک وی تهران، آبنمای صخره ای سیاهکل، المان یا فاطمه(س) رودسر، توپیاری قو و سبد میوه هتل رامسر و گل کاری و توپیاری ورودی منطقه گردشگری لیلاکوه در لنگرود از جمله کارهای بنده است.

هنرمند چابکسری، با اشاره به صادرات گل و گیاه طی سال های اخیر، تصریح کرد: به دلیل رکود اقتصادی در بخش صادرات، به کارهای داخلی گرایش پیدا کردم.

کیانی اضافه کرد: متاسفانه رکود اقتصادی، گرانی گمرک، نداشتن برنامه جامع گل کاران، عدم تکمیل بانک اصلاعاتی برای مجموعه تولیدی و نداشتن طرح بلندمدت باعث شده بازار کشورهای حاشیه دریای خزر را از دست بدهیم.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی از جمله هلند و ایتالیا و حتی کشورهای آسیایی مانند ترکیه و هند برای جذب گردشگر از توپیاری حیوانات و اشکال هندسی استفاده می کنند، متذکر شد: به همت دهیار و اعضای شورای شهر لیلاکوه، توپیاری ورودی شهر را کار کردیم که باعث جذب گردشگران از شهرهای مجاور و گردشگران عبوری از سمت کمربندی به خود شده است.

کیانی، منطقه لیلاکوه را یک منطقه گردشگری شناخته شده دانست و خاطرنشان کرد: ساماندهی جاده آب چالکی توسط بخشداری، برای بانوان بخش لیلاکوه اشغالزایی شده است.

وی اضافه کرد: پروژه بزرگ سورتمه و تله کابین آب چالکی نیز در حال پیگیری توسط استاندار گیلان و نماینده لنگرود در مجلس است تا در بخش گردشگری توسعه پیدا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: