• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-49389-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

فرماندار رضوانشهر خبر داد:

اختصاص 70 درصد از اعتبارات روستایی به طرح‌های بوم گردی

فرماندار رضوانشهر گفت: بنا به تأکید استاندار گیلان مبنی بر اختصاص حداقل 70 درصد از اعتبارات روستایی برای طرح‌های بوم گردی لحاظ گردیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، عسکر حسنی‌پور در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رضوانشهر اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با برنامه‌ریزی‌های مدون در زمینه ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری با اختصاص وام‌های کم بهره 4 تا 6 درصدی و فراگیر زمینه‌های اشتغال را برای جوانان جویای کار فراهم می‌نماید .

وی تصریح کرد: با توجه به ابلاغیه‌ای استان قبل از این که سهم شهرستان در زمینه تسهیلات اشتغالزایی مشخص بشود جلسات هماهنگی را به صورت هفتگی برگزار نموده‌ایم تا بتوانیم در راستای دستورالعمل روند اجرایی کار را پیش ببریم .

فرماندار رضوانشهر ادامه داد: سهم حوزه شهرستان رضوانشهر در بخش تسهیلات اشتغال روستایی 9 میلیارد و 700 میلیون تومان و در حوزه اشتغال فراگیر 16 میلیارد و 500 میلیون تومان می‌باشد و تمام تلاش ما این بوده که در چارچوب آئین نامه‌ها این تسهیلات به افراد واجد شرایط پس از بررسی در کمیته شهرستانی پرداخت شود .

حسنی‌پور اضافه کرد: بنا به تأکید استاندار گیلان مبنی بر اختصاص حداقل 70 درصد از اعتبارات روستایی برای طرح‌های بوم گردی لحاظ گردیده است .

وی افزود: از سهم 9 میلیارد و 700 میلیون تومان در بخش تسهیلات اشتغال روستایی 26 طرح به مبلغ 3 میلیارد و 490 میلیون تومان به میزان اشتغال 128 نفر و در قالب طرح بوم گردی 25 طرح به مبلغ 5 میلیارد و 850 میلیون تومان به میزان 92 نفر اشتغال و در بخش تسهیلات فراگیر 19 طرح به مبلغ 6 میلیارد تومان با اشتغالزایی 146 نفر در کمیته فنی شهرستان به تصویب رسانده‌ایم.

فرماندار رضوانشهر افزود: از این تعداد 13 طرح به مبلغ 300 میلیون تومان با اشتغالزایی 13 نفر در بخش تسهیلات روستایی و 8 طرح به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان با اشتغالزایی 60 نفر به بانک معرفی شده‌اند و مابقی طرح‌های مصوب شده در کمیته فنی و کارگروه شهرستانی در دست بررسی می‌باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: