• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-49289-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان:

سهم اشتغال روستایی گیلان 300 میلیارد تومان است

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان از اختصاص 300 میلیارد تومانی سهم اشتغال روستایی استان گیلان که اواخر سال گذشته اختصاص یافته است خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، فرزام صفت در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رضوانشهر اظهار کرد: برای دست‌یابی به اهداف اشتغال فعالیت‌های یک یا دو ساله جوابگو نخواهد بود بلکه باید با بهره‌مندی از طرح‌ها و برنامه‌های نمایندگان مردم و هیئت دولت به این اهداف دست یابیم، بنابراین می‌توانیم با این راه، بیکاری را مهار کنیم که از توجهات خاص دولت کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال می‌باشد را تبیین کنیم .

وی با اشاره به 300 میلیارد تومان سهم اشتغال روستایی استان گیلان که اواخر سال گذشته اختصاص یافته است، گفت: تمام تلاش‌های ما آغاز شد که این سهم اولاً توزیع مکانی درستی را پیدا کند و در همه شهرستان‌ها براساس نیاز عمرانی آنان و طبق جمعیت موجود و... این اعتبار توزیع شد گرچه با توزیع این اعتبار شاید بخش از مشکلات اشتغال و رفع بیکاری برطرف شود .

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ادامه داد: این اعتبار در سطح استان به طور شناور در نظر گرفته شده است، بنابراین هر شهرستانی توانایی جذب کامل اعتبار را داشته باشد موفق خواهد بود در غیر این صورت این اعتبار شناور به سایر شهرستان‌های ذی شرایط اختصاص خواهد یافت .

فرزام صفت با اشاره به این‌که شهرستان رضوانشهر از ظرفیت بالای اشتغال در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی، گردشگری و خدماتی برخوردار است که در حال حاضر  مجموعاً در بخش اشتغال روستایی و فراگیر 26 میلیارد تومان به رضوانشهر اختصاص یافته که امید آن می‌رود با توجه به پتانسیل بالای این شهرستان این اعتبار را به دو برابر افزایش دهیم بنابراین می‌طلبد تمام مدیران اجرایی این شهرستان زمینه‌های مناسب برای جذب این اعتبار را فراهم نمایند .

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان به بخشی از عملکردهای دستگاه‌های اجرایی در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در حالی که در سامانه کارا هزار و 50 نفر در بخش روستایی این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند، فقط 15 نفر به بانک معرفی شده‌اند.

وی با بیان این‌که از 336 طرح زیربنایی اشتغالزایی هنوز توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط بررسی نشده  یعنی 33 درصد طرح‌های اجرایی به کمیته فنی شهرستان ارجاع نگردیده افزود: تا کنون حتی 7 طرحی که هر کدام بیش از 250 میلیون تومان می‌باشد به کمیته اجرایی استان هم ارجاع شده به علت نقص پرونده و کارشناسی نشده به شهرستان عودت داده شده و به بانک‌ها نیز معرفی نگردیده‌اند، بنابراین می‌بایست مدیران اجرایی دستگاه‌های ذی ربط با دقت عمل نسبت به اجرای قوانین اشتغالزایی اقدام جدی نمایند که این معضل در اسرع وقت برطرف شود.

فرزام صفت تأکید کرد: با توجه به ظرفیت شهرستان رضوانشهر درخواست 481 طرح اشتغالزایی در بخش کشاورزی از طریق مردم رضایت بخش نیست و از این تعداد فقط 241 طرح مورد بررسی قرار گرفته که این خود نیز یک معضل است در حالی که می‌توان با اطلاع رسانی درست و آگاه سازی مردم این را به 3 برابر متقاضی افزایش داد؛ این نشان می‌دهد که مدیران دستگاه‌های ذی ربط نتوانسته‌اند خواسته‌های اشتغالزایی مردم شهرستان را ساماندهی کنند که باید مورد بررسی جدی قرار گیرد .

وی خاطرنشان کرد: این شهرستان می‌تواند به اندازه دو برابر اعتبار اختصاصی خود به کارگروه طرح معرفی نماید ما تلاش می‌کنیم تا حد نهایی امعان نظر نمائیم به طوری که در حال حاضر تفاهم نامه 300 میلیارد تومانی میان پست بانک و کارگروه اشتغال استان منعقد شده که می‌تواند برای طرح‌های ویژه و زیر بنایی هزینه کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: