• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-46589-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

فراخوان سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان منتشر شد

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، از انتشار فراخوان سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان خبر داد و گفت: نمایش هایی که در فاصله زمانی ابتدای مهر 96 لغایت 15 مرداد 97 اجرای عمومی خود را به پایان رسانده باشند، می توانند در بخش رقابتی جشنواره شرکت کنند.

دکتر فیروز فاضلی در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، از انتشار فراخوان سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان خبر داد و اظهار کرد: جشنواره یاد شده در دو بخش رقابتی و میهمان برگزار می شود.

وی عنوان کرد:نمایش هایی که در فاصله زمانی ابتدای مهر 96 لغایت 15 مرداد 97 اجرای عمومی خود را به پایان رسانده باشند، می توانند در بخش رقابتی جشنواره شرکت کنند و دریافت تعهد اجراهای عمومی از گروه‌های متقاضی به منظور انجام این مهم پس از جشنواره در سال 97 به هیچ‌ وجه پذیرفتنی نخواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه بخش میهمان به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد شد و آثار این بخش بر عهده دبیرخانه جشنواره است، افزود: با توجه به اینکه سی امین جشنواره تئاتر استان پیش از ایام محرم و صفر است، بخش میهمان جشنواره میزبان نمایش هایی با موضوعات مرتبط با ایام سوگواری محرم، ایثار و شهادت خواهد بود.

فاضلی ادامه داد: مخاطبان برای حضور در جشنواره(هر دو بخش) لازم است در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ثبت نام، فرم ها را تکمیل و مدارک لازم را در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: هیئت انتخاب آثار متقاضیان شرکت در جشنواره را فقط به صورت اجرای صحنه‌ای(زنده) بررسی خواهد کرد و در جشنواره تئاتر استان تنها آثار صحنه ای مورد قضاوت قرار خواهند گرفت.

وی گفت: نمایش‌های حاضر در بخش رقابتی جشنواره نباید توسط همان گروه(کارگردان و یا بازیگران) در بخش رقابتی دیگر جشنواره‌ها اعم از جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای، سراسری و بین‌المللی شرکت کرده باشند .

فاضلی اضافه کرد: بخش رقابتی(مسابقه) جشنواره نیز که برگزیدگان آن به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد، فقط به آثار ایرانی اختصاص دارد. چنانچه در هر مرحله ای از انتخاب آثار تخلفی اثبات شود، دبیرخانه جشنواره گروه نمایشی را از حضور در مرحله بعدی(استانی، فجر) باز خواهد داشت.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: آثاری که در بستر داستانی و نوشتاری نمایش از موضوعات فرهنگ بومی یا بسترهای تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم منطقه و استان خود بهره ببرند، در اولویت انتخاب خواهند بود.

فاضلی اظهار کرد: نمایش های قدیم و جدید نمایشنامه نویسان مطرح کشور که تاکنون اجراهای زیادی بر صحنه داشته اند تنها در صورت ارائه طرح اجرایی خلاقانه و شیوه نو در برخورد با اثر می توانند مورد قبول دبیرخانه جشنواره تئاتر استان قرار گیرند.

وی یادآور شد: دبیرخانه جشنواره هیچ مسئولیتی درخصوص اسکان اعضای گروه‌های نمایشی در ایام برگزاری جشنواره نخواهد داشت.

این مسئول فرهنگی تاکید کرد: هیئت داوران می‌توانند حداکثر دو اثر را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر به عنوان اثر برگزیده بدون اولویت انتخاب کنند و در صورتی که تعداد آثار اجرا شده در بخش رقابتی کمتر از 6 اثر باشد، این تعداد به یک اثر تقلیل پیدا می‌کند.

فاضلی اضافه کرد: مهلت ثبت نام و اجرای عمومی 15 مردادماه امسال، بازبینی زنده آثار متقاضی 23 لغایت 26 مردادماه و انتخاب هیئت داوران بر عهده دبیرخانه جشنواره خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: