• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-7390-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

علی وارسته:

مصرف چای ایرانی مشوقی برای حمایت از چای و چایکاران است

سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر گفت:برای شناساندن چای رودسر به سراسر ایران برنامه‌های متنوعی داریم.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،علی وارسته بهدانی یکی از ظرفیتها و قابلیت های شهرستان رودسر را در زمینه چای عنوان کرد و گفت:باید تلاش کنیم با حمایت همه جانبه از چایکاران رغبت آنان را برای ورود به صنعت چای و چایکاری افزایش دهیم.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی بهینه در خصوص مصرف چای ایرانی تاکید کرد و افزود:این خود مشوق خوبی برای حمایت بیشتر از چای و چایکاران است و همه باید در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشند .

وارسته در ادامه از ادارات سطح شهرستان خواست موضوع استفاده از چای داخلی را جدی بگیرند و از مصرف چای خارجی پرهیز کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر با اشاره به اینکه شعار سال با نام حمایت از کالای ایرانی مزین شده است،تصریح کرد:این نامگذاری صرفا به این عنوان نیست که باید از کالای ایرانی حمایت کنیم،بلکه ابتدا باید برای این امر بسترسازی کرد و آن ارتقا سطح کیفی محصولات ایرانی است و پس از آن می توانیم به حمایت از کالاهای ایرانی در سطح بین الملل بپردازیم .

وارسته بهدانی همچنین در این زمینه افزود:خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم و در امتداد آن دولت دوازدهم مطالبات چایکاران بصورت کامل واریز شده و اکنون در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه برای شناساندن چای رودسر به سراسر ایران برنامه های متنوعی داریم عنوان کرد:برگزاری جشنواره ها و حتی تورهای دانشجویی و کارگاه های مختلف کیفی سازی و تجاری‌سازی از جمله اولویت های ما برای معرفی چای شهرستان رودسر است.

سرپرست فرمانداری رودسر همچنین با اشاره به کشاورز خیز بودن شهرستان رودسر گفت:جوانان این منطقه می توانند با حفظ این بستر و گذراندن تحصیلات دانشگاهی در همین رشته ارزشمند و حتی اقتصادی به رشد و جایگاه کشاورزی بصورت علمی و تخصصی تقویت ببخشند.

وی افزود:با ارائه رشته‌های تخصصی کشاورزی با گرایش های مختلف به تناسب نیاز منطقه در دانشگاهها می توان شرایط تحصیل بصورت تخصصی را برای جوانان این منطقه فراهم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: