• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-54689-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اورژانس جیرنده قابلیت بهره برداری ندارد

فرماندار رودبار گفت:اورژانس جیرنده با اختصاص آمبولانس چند سال است افتتاح شده ولی بدلیل نداشتن نیرو قابلیت بهره برداری ندارد در حالیکه در حوزه های روستایی عمارلو،تصادف،افتادن از درختان و دیگر حوادثی پیش می آید که حضور اورژانس را ضروری می نماید.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،اسماعیل میرغضنفری در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،اظهار کرد:برای رسیدگی مطلوب و بهتر شدن وضعیت درمان مردم و جلوگیری از مراجعه آنان به مرکز استان و دیگر مناطق، در شهرستان رودبار با وجود خیران، معتمدان و اقشار مختلف اداری و مردمی ظرفیت اجرای مجمع سلامت مهیاست و امیدواریم با اهتمام و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی، رودبار نخستین شهرستانی باشد که این طرح در آن اجرا می گردد.

میرغضنفری با بیان اینکه در راستای سیاست های درمانی دولت تمام ظرفیت های موجود شهرستان را برای راه اندازی مجمع سلامت بکار می گیریم،افزود:تلاش می کنیم با اجرای مطلوب این تدابیر دغدغه های درمانی مردم کمتر و ارائه خدمت بهتر را به آنان شاهد باشیم.

فرماندار رودبار یکی از مشکلات درمانی شهرستان را عدم ارائه خدمات کامل در هر سه بیمارستان شهرستان رودبار دانست و گفت: این نارسایی بیماران و مردم را مستأصل و نگران کرده است.

وی افزود: اورژانس جیرنده با اختصاص آمبولانس چند سال است افتتاح شده ولی بدلیل نداشتن نیرو قابلیت بهره برداری ندارد در حالیکه در حوزه های روستایی عمارلو، تصادف، افتادن از درختان و دیگر حوادثی پیش می آید که حضور اورژانس را ضروری می نماید.

میرغضنفری خاطرنشان کرد: در آزاد راه و جاده قدیم رشت قزوین که در حوزه شهرستان رودبار است بیشترین تصادفات را داریم و بیماران روستاهای همجوار استان های قزوین و زنجان هم بیشترین مراجعه را به بیمارستان های شهرستان رودبار دارند که نیاز به توجه جدی است.

در ادامه شاهرخ یوسف زاده،رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:سه بیمارستان رودبار،منجیل و رستم آباد در شهرستان رودبار وجود دارد که هیچ شهرستانی چنین ویژگی ندارد.

وی افزود:در بخش جراحی هر آنچه که شهرستان رودبار نیاز دارد موجود و کامل است،در فراخوان اخیر برای استخدام متخصصان بیشترین اولویت را به رودبار داده ایم و مشکل اورژانس جیرنده، سی تی اسکن رودبار، آزمایشگاه بخش خصوصی در رودبار و بهره برداری از کلینیک ویژه لوشان هم به زودی حل می شود.

وی همچنین گفت برنامه سال 97 دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجتماعی شدن سلامت است که راه اندازی مجمع سلامت شهرستان همراه با مجمع سلامت استان در برنامه است که در این راستا کانون های سلامت در محلات تشکیل می شود.

یوسف زاده با بیان اینکه دانشگاه خود مراقبتی را پیگیر است،گفت:بر اساس توافقنامه وزارتخانه های بهداشت و درمان و کشور مجمع سلامت راه اندازی و ارتباط با مردم ساختارمند می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین گفت:به رؤسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها ابلاغ کرده ایم در باره جابجایی نیروها هیچگونه مکاتبه ای با این دانشگاه نداشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: