• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-54389-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش تخلفات رانندگی از اهداف طرح همیار پلیس است

رئیس پلیس راهور گیلان گفت:طرح همیار پلیس با هدف ارتقاء سطح ترافیک تقویت انضباط اجتماعی و کاهش تخلفات رانندگی است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سرهنگ محمدی،با بیان اینکه همایش آماده باش نوروزی همیاران پلیس با هدف آمادگی برای کنترل سفرهای نوروزی برگزار شد، اظهار کرد:همیاران پلیس از سال 84 تاکنون در مدارس در حال اجرا است، با اجرای این طرح بر اساس آمار شاهد کاهش تصادفات هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با بیان اینکه در سال های گذشته کشته های حوادث ترافیکی بیش از 28 هزار نفر بوده که با فعالیت و نقش موثر همیاران پلیس به 16 هزار کاهش یافته است،افزود:طرح همیار پلیس با هدف ارتقاء سطح ترافیک تقویت انضباط اجتماعی و کاهش تخلفات رانندگی است.

وی با اعلام اینکه بیش از 180 هزار همیار پلیس در سطح استان با پلیس راهور همکاری دارند،تصریح کرد:عدم توجه به جلو در صدر علل تصادفات قرار دارد .

سرهنگ محمدی ریشه تصادفات عدم توجه به جلو را ناشی از خستگی و خواب آلودگی و صحبت با تلفن همراه اعلام کرد و گفت:امید است نقش همیاران پلیس در این مولفه بهتر و پررنگ تر باشد .

رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه تصادف فقط شامل راننده نیست بلکه شامل آسیب هایی است که به دیگران وارد می شود نیز می باشد،اظهار کرد:استفاده ار پتانسیل دانش آموزان در این خصوص بهترین راهکار است تا ار تمامی ظرفیت ها برای پیشگیری از وقوع سوانح رانندگی استفاده کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: