• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-43389-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

شهرک‌های صنعتی پیشگام در استانداردهای زیست محیطی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت:شهرک‌های صنعتی را یکی از بهترین و کامل‌ترین مکان‌های صنعتی در کشور دانست و افزود:این شهرک‌ها در امر رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی پیشگام هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان گفت:پساب و پسماند زباله پلیدترین عنصر روی زمین هستند چون باکتری‌های موجود در خاک را نابود، زمین را عقیم،به سفره‌‌های آب زیر زمینی نفوذ و دوباره به سطح خاک می‌آیند و تمام موجودات زنده، درختان،گیاهان و بذر‌های سطح خاک را نابود می‌کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان رعایت ملاحظات زیست محیطی را یک اصل برای تمامی فعالان در عرصه صنعت دانست و گفت:خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین شهرک‌های صنعتی و محیط زیست استان وجود دارد .

شهیدی شهرک‌های صنعتی را یکی از بهترین و کامل‌ترین مکان‌های صنعتی در کشور دانست و افزود:این شهرک‌ها در امر رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی پیشگام هستند .

وی همچنین با اشاره به وجود صنوف مزاحم و پراکنده در محدوده‌های شهری خواستار برنامه‌ریزی و حمایت با هدف انتقال این واحدها به درون شهرک‌های صنعتی شد.

رییس شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت:توسعه شهرک‌های صنعتی خصوصی و استقرار واحدهای تولیدی در این شهرک‌ها گامی موثر برای تعدیل و حذف پسابهای خطرناک از پیکره مظلوم و بی دفاع محیط زیست است.

وی بررسی،مطالعه و رصد کامل واحدهای مزبور به لحاظ نوع آلودگی،تجهیز و تکمیل تصفیه خانه‌های صنعتی را از مهمترین اقدامات با هدف کاهش آلودگی واحدهای صنعتی و توسعه پایدار محیط زیست استان ذکر کرد.

شهیدی به اهمیت وجود سسیتم‌های تصفیه در نواحی و شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت:خوشبختانه طی سال‌های اخیر پروژه‌های عمرانی مهم و زیربنایی در رابطه با محیط زیست و تصفیه خانه‌های فاضلاب در سطوح شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: