• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-56989-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

شهردار منتخب رشت تاکید کرد:

لزوم نگاه فرهنگی ویژه به شهدا، ایثارگران و فرزندان شاهد

شهردار منتخب رشت با تاکید بر لزوم استفاده از انسجام فرزندان شهدا گفت: نقش امور ایثارگران و شهدا نباید فقط برای امورات جامعه استفاده شود .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مسعود نصرتی در دیدار با مسئول امور ایثارگران شهرداری رشت با انتقاد از نقاط ضعفی که برای رسیدگی به امورات ایثارگران و فرزندان شاهد وجود دارد خاطرنشان کرد: این ضعف ها باید برطرف شوند به گونه ای که جامعه تاثیرگذاری حضور این فرزندان را احساس کنند .

وی خاطر نشان کرد: نباید منتطراقدامات شهرهای بزرگتر باشیم و در این‌مورد لازم است روشنگری ها به ویژه برای نسل جدید صورت گیرد و رسانه در این مهم نقش موثری دارد اما در بسیاری از موارد ضعیف عمل شده است .

نصرتی تفکیک  وظایف و انتخاب جنسیت بربرخی پست ها را ۲ موضوع تاثیرگذار در عملکرد ادارات دانست و تصریح کرد: باید نگاه فرهنگی ویژه ای به شهدا، ایثارگران و فرزندان شاهد داشته باشیم .

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و تدارک برنامه های مربوط به این ایام بیان کرد: بهتر است که همایش های مذهبی بصورت خودجوش و مردمی انجام شود و ادارات باید کمک کننده و تسهیل کننده روند اجرای برنامه ها باشند .

شهردار رشت گفت: مراسم  دهه اول محرم باید به شکل متفاوت تری نسبت به سال های قبل برگزار شود و ایثارگران و فرزندان شاهد باید در این زمینه ورود کرده و حضوری متفاوت تر و پررنگ تر از گذشته داشته باشند .

نصرتی باتاکید بر اینکه فرزندان شاهد باید بیشتر در اجتماع حاضر شوند افزود: بهتر است این افراد برای حوزه داخلی شهر در زمینه ایثار ایده بیاورند و شهرداری نیز از این ایده ها استقبال می کند . وی تلاش های صورت گرفته در حوزه مدیریت شهری  را کافی ندانست و بیان داشت: حق شهروندان رشتی بیشتر از این اقدامات است و تلاش های فراوانی در این زمینه  باید صورت گیرد .

مسئول امور ایثارگران شهرداری رشت نیز در این نشست ضمن تشریح اهداف و برنامه های ویژه ایام محرم اظهار کرد: رشت پس از تهران نخستین شهری است که دستورالعمل چگونگی عملکرد مربوط به مراسمات اربعین رابه نحو مطلوب انجام می دهد .

امیر ترومیده گفت: طرح اربعین در امسال بعنوان طرح نائب الشهدا به طور گسترده در استان دنبال می شود.

وی افزود: قرار است در این طرح هرفرد نیابت از یک شهید را به عهده داشته باشد .

ترومیده که مسئول کارگروه شاهد کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین گیلان نیز است خاطر نشان کرد: ما فرزندان شهدا قول می دهیم که به کمک شهردار بیاییم تا رشت به آبادانی بیشتری دست یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: