• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-56689-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

نماینده دفتر توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور:

می توان شبکه شهرهای خلاق ایران را با توجه به تجربیات شهر رشت پیش برد

نماینده دفتر توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور گفت:می توان شبکه شهرهای خلاق ایران را با توجه به تجربیات شهر رشت پیش برد؛ برای ایجاد شبکه شهرهای خلاق ابتدا سهم و نقش شهرداری ها را مشخص کرد .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،پژوهان در نشست مجموعه مدیریت شهری رشت که با محوریت شهر خلاق برگزار شد گفت:موضوع شهر خلاق موضوعی مهم و راهبردی است و این بسیار جای خرسندی دارد که در شهرداری رشت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است .

وی تاکید کرد: برای اینکه شهری خلاق باشد اول باید شهرداری آن خلاق باشد و شهر رشت در نقطه خوبی قرار گرفته است چرا که شهر خلاق دروازه توسعه پایدار است .

پژوهان افزود: تجربه شهرهای خلاق بزرگ دنیا مانند نیویورک ؛ توکیو ؛ پاریس نشان می دهد برای توسعه ابتدا باید سطح کیفی زندگی مردم را افزایش داد و عزم و تلاش شهرداری رشت در این حوزه ستودنی است .

وی اضافه کرد: می توان شبکه شهرهای خلاق ایران را با توجه به تجربیات شهر رشت پیش برد؛ برای ایجاد شبکه شهرهای خلاق ابتدا سهم و نقش شهرداری ها را مشخص کرد .

نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به اینکه باید سطح دیپلماسی شهرهای خلاق ایران را بالا ببریم گفت: انگیزه در شهر رشت به شدت وجود دارد در شهر رشت سه تالار گفت و گو وجود دارد چرا که تالارهای گفت و گو یکی از شرطهای ایجاد شهرهای خلاق است .

نماینده دفتر توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور خاطر نشان کرد: ان شاالله بتوان دبیر خانه شهرهای خلاق ایران را در شهر رشت مستقر کنیم تا بتوان برنامه های چند شهر خلاق سرآمد ایران را در این دبیر خانه هماهنگ کرد تا آینده بهتری برای رشد شهرهای کشور ترسیم شود .

پژوهان عزم و اراده شهرداری رشت و سازمانهای مردم و نهاد و دانشگاه را در استفاده خلاقانه از برند شهر خلاق را ستودنی دانست و اضافه کرد: باید به این نکات توجه شود که این برند سازی در زمینه رفع گرسنگی و فقر در شهر چه برنامه و تفکر خلاقانه ای دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: