• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-56889-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد:

بیمارستان‌های بدون تصفیه‌خانه اجازه فعالیت ندارند

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت:بیمارستان و یا درمانگاهی تازه‌ساختی که تصفیه‌خانه نداشته باشد،علیرغم پیشرفت فیزیکی بالا اجازه فعالیت نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،قربانعلی محمدپور امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران گیلان از پناهگاه حیات وحش سلکه گفت: انگیزه و پشتیبانی مردم و رسانه موجب شده است که حل مشکلات زیست محیطی گیلان در اولویت کارهای استان قرار بگیرد.

وی اضافه کرد:فاضلابهای صنعتی،خانگی،کشاورزی تالابهای گیلان را رنج می‌دهد و مشکلات فراوانی را برای این اکوسیستم ارزشمند ایجاد کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ادامه داد:تصرف اراضی تالابی،آتش سوزی‌های عمدی از مشکلات اساسی تالابهای گیلان محسوب می‌شود و ما برخورد جدی با این متخلفین را دردستور کار داریم.

محمدپور با بیان اینکه دولت بر حفظ محیط  زیست استان بسیار حساس است،خاطر نشان کرد:با تلاش کارشناسان و محیط‌بانان استان هر روزه رویای بسیاری از متخلفین را برای ضربه زدن به محیط زیست گیلان به کابوس مبدل می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد تا سودجویان جیب خود را با آسیب به محیط زیست پر کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه به دلیل کاهش بارندگیها شاهد کم‌شدن عمق آب در برخی از مناطق تالابی استان بوده ایم، تصریح کرد:در بخش جنوبی تالاب انزلی به میزان 150هکتار،در بخش سرخانکل صد هکتار خشکی وجود داشت که آبگیری شد.

وی با بیان اینکه ورود فاضلابهای انسانی یکی از دلایل کاهش عمق تالاب انزلی به شمار می‌رود،گفت:ورود فاضلاب بیمارستانهای بزرگ استان نیز به این تالاب آسیب زیادی وارد می‌کردند و با پیگیریهای لازم  مقرر شده است، شاهد بهره‌برداری رساندن تصفیه خانه این بیمارستانها تا مهرماه سالجاری باشیم.

وی تاکید کرد:از این پس هیچ بیمارستان و یا درمانگاهی بدون تاسیس و نصب تصفیه‌خانه اجازه شروع به فعالیت را نخواهد داشت و دو سال اخیر هیچ درمانگاه و بیمارستانی علیرغم پیشرفت فیزیکی بالا بدون تصفیه خانه اجازه فعالیت نداشته است.

محمدپور افزود:تا پایان سال 96همه بیمارستانهای دولتی به سیستم تصفیه‌خانه تجهیز می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان،پرنده‌نگری را یکی از ظرفیتهای بزرگ کسب درآمد برای تالاب عنوان کرد که متاسفانه از این ظرفیت استفاده نمی شود، گفت:در حال حاضر سایت پرنده نگری سلکه پذیرای گردشگران و پرنده نگران در استان است و احیای بخش سلکه موجب شده است که امسال شاهد حضور جمعیت مناسب پرندگان در این منطقه باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: