• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-55889-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

رئیس جهاد دانشگاهی گیلان تاکید کرد:

مردم اخبار را از منابع خبری رسمی دنبال کنند

رئیس جهاددانشگاهی گیلان با اشاره به اینکه باید در راستای کسب اخبار از منابع رسمی فرهنگ سازی درست صورت گیرد گفت:در حال حاضر متاسفانه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی جایگزین رسانه ها شده است .

مهندس جمشید رسایی به مناسب روز خبرنگار در گفتگو با ایسنا منطقه گیلان،ضمن تبریک این روز به همه تلاشگران فعال در این عرصه که باعث آگاهی بخشی به جامعه می شوند،گفت:قطعا خبرنگاران نقش موثری در افزایش آگاهی جامعه دارند.

وی با اشاره به وقوع تحولی بزرگ در عرصه اطلاع رسانی که در چند سال اخیر به وقوع پیوسته،افزود:در دنیای کنونی به دلیل حضور فن‌آوری های نوین ارتباطیِ پیشرفته و متعدد دستیابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف به سهولت امکان پذیر شده و تحولی در عرصه اطلاع رسانی به وقوع پیوسته است، اما آنچه در این مسیر مهم به نظر می رسد این است که مردم نباید فضای مجازی نامطمئن را جایگزین رسانه های مسئولیت پذیر کنند.

رسایی اضافه کرد:لازم است کانالهای تلگرامی در عرصه اطلاع رسانی به آگاهی بخشی مردم کمک کنند لیکن مردم باید دقت کنند که این منابع به صورت گسترده و قارچ گونه رشد کرده و مجوز لازم را نیز ندارند و لذا نباید به اخبار و اطلاعاتی که توسط آنها منتشر می شود اطمینان کرد چرا که بعضا آنها به انتشار اخبار کذب می پردازند و عملا پاسخگوی اخبار کذبی که منتشر می کنند نیز نیستند این در حالیست که سایت‌های خبری رسمی و نشریات معتبر در مقابل تمامی اخباری که منتشر می‌کنند پاسخگو هستند.

رئیس جهاد‌دانشگاهی گیلان تاکید کرد:امروزه با توجه به رشد سریع و فعالیت گسترده شبکه‌های اجتماعی،متاسفانه این شبکه ها بعضا که به صورت غیر رسمی فعال هستند جزء منابع خبری مردم قرار گرفته اند و بسیاری از آنها به دلیل پایبند نبودن به اصول مطبوعاتی کشور با انتشار اخبار ناموفق به دنبال جذب مخاطب بیشتر هستند که در مواردی می توانند آرامش جامعه را نیز برهم بزنند.

مهندس رسایی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ کسب اخبار از منابع رسمی و معتبر اضافه کرد:آنچه در این مسیر باید مورد توجه مردم باشد آن است که کسب اطلاعات صحیح و قابل اطمینان تنها از طریق خبرنگارانی متعهد،متخصص و درست کار میسر خواهد بود لذا لازم است خبرنگاران نیز به عنوان عناصر موثر و اساسی آگاهی بخشی با کنکاش،به واقعیت مسائل روز پی برده و آن را به افکار عمومی انتقال دهند.

وی افزود:در این خصوص نقش رسانه ملی بسیار پررنگ است و قطعا می تواند به فرهنگ سازی در این عرصه کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: