• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-55189-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

مفهوم تئاتر در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه تئاتر ارزشمندترین ابزار هنری جهت انتقال مفاهیم و مشکلات است، گفت: 310 اثر به هشتمین جشنواره ملی تئاتر شهروند در لاهیجان ارسال شده است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، فیروز فاضلی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در نشست خبری رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره ملی تئاتر شهروند در لاهیجان اظهار کرد: هنر بهترین ابزار انتقال پیام است.

وی با بیان اینکه اجرای تئاتر یکی از راهکارهای در گیر کردن افکار شهروندان به حقوق شهروندی است گفت: با اجرای تئاتر در معابر عمومی تماشاگران خود جزو صحنه خواهند شد.

فاضلی تصریح کرد: مدیر و مدیریت کردن در عرصه هنر معنایی ندارد چرا که هنرمند خود ابزار مدیریت افکار جامعه را برعهده داشته و در این راستا تلاش می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان عنوان کرد: گفتمان از مقوله های مهم و مورد توجه در تئاتر شمرده می شود.

وی به سه مقوله مهم در گفتمان اشاره و اضافه کرد: اندیشه انسان به کنش زبان تبدیل شده و کنش زبان به مرور زمان به رفتار تبدیل می شود و این سه موارد به نوعی وابسته یکدیگر بوده و این روند به صورت مداوم، فرهنگ جامعه را تشکیل خواهد داد.

این مسئول فرهنگی به تئاتر شهروند لاهیجان اشاره و خاطرنشان کرد: با تلاش و کوشش مسئولان لاهیجان چندین سال متوالی تئاتر شهروند در این شهرستان اجرا شده و خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه در هشتمین جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان از 25 استان 310 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد گفت: پس از ارزیابی های صورت گرفته در این جشنواره 15 اثر نمایشی در بخش مسابقه و 5 اثر نمایشی در بخش کودک برگزیده و اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مفهوم تئاتر در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد یادآور شد: با نهادینه کردن فرهنگ تئاتر شهروند می توان از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: