• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-54989-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار لاهیجان خبر داد:

برگزاری جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند در 8 نقطه از لاهیجان

شهردار لاهیجان از برگزاری هشتمین جشنواره ملی تئاتر شهروند لاهیجان با هنرمندی 12 استان برگزیده در هشت نقطه از این شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، سعید آگشته، شهردار لاهیجان در مراسم رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره ملی تئاتر شهروند لاهیجان اظهار کرد: تئاتر یکی از زبان های هنری در انتقال فرهنگ و شناسایی دردهای جامعه است.

وی با بیان اینکه 310 اثر به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی تئاتر شهروند لاهیجان ارسال شد گفت: از این تعداد 20 اثر برگزیده شده است.

آگشته تصریح کرد: در جشنواره مذکور 12 استان منتخب شدند که از این تعداد شرکت کننده، استان اصفهان با برگزیده شدن 3 اثر بیشترین آثار برگزیده را به خود اختصاص داده و پس از آن استان گیلان بیشترین اثر برگزیده را در بین استان های شرکت کننده دارد.

آگشته عنوان کرد: این جشنواره در هشت نقطه از شهرستان لاهیجان با هنرمندی هنرمندان عرصه تئاتر برگزار خواهد شد.

شهردار لاهیجان به تاثیرگذاری هنر در آموزش شهروندان اشاره و خاطرنشان کرد: زبان مشترک بین مسئولان و شهروندان و آموزش شهروندی از ویژگی های شاخص تئاتر خیابانی است.

قربانی، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار لاهیجان نیز در این نشست بر لزوم و اهمیت تئاتر شهروندی تاکید و اظهار کرد: با اجرای این طرح و نهادینه کردن این جشنواره همدلی در اجتماع افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: با برگزاری هر ساله این جشنواره ضعف های این طرح شناسایی و برطرف شده و نقاط قوت آن ارتقا می یابد.

قربانی در پایان خاطرنشان کرد: از پایه گذاران و ادامه دهندگان جشنواره ملی تئاتر شهروندی لاهیجان کمال تشکر و قدردانی را دارم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: