• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-54689-5
  • خبرنگار : 55
  • منبع خبر : رشت

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت خبر داد:

۵۰ مورد آتش سوزی علفزار و جنگل طی دو روز گذشته

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت گفت:طی دو روز گذشته ۵۰ مورد آتش سوزی علفزارها و جنگل به آتش نشانی رشت اعلام شد.

شهرام مومنی در گفتگو با ایسنا منطقه گیلان به تلاش های مکرر و طاقت فرسای آتش‌نشانان با توجه به گرمای هوا که شدت گرما بر تن آتش نشانان بواسطه پوشیدن لباس ها و ادوات آتش نشانی افزوده می شود، گفت: از تلاش های شبانه روزی این عزیزان قدردانی می کنم امیدوارم شهروندان و مسافران نیز به نکات ایمنی و آتش نشانی توجه بیشتری داشته باشند .

وی با بیان اینکه طی دو روز گذشته ۵۰ مورد آتش سوزی علفزارها و جنگل به آتش نشانی رشت اعلام شد،افزود:این آتش سوزی ها در مجموع توسط ۱۸۰ آتش‌نشان و ۶۰ خودروی اطفایی و با صرف زمانی بالغ بر ۵۴:۳۵ مهار شد .

مومنی با بیان اینکه روز گذشته آتش نشانان برای خاموش کردن آتش در جاده لاکان اعزام شدند، گفت:روز گذشته نیز اطفای این آتش سوزی توسط ۶ آتش نشان بهمراه ۳ خودروی اطفایی در زمانی بیش از ۷ ساعت بطول انجامید .

وی گفت:طبق آخرین اطلاع واصله از حوزه آمار سازمان آتش نشانی؛تنها در ۲۰ روز مرداد ماه ۹۶ از تعداد ۵۷۷ مورد خدمات ایمنی و آتش نشانی به شهروندان، تنها ۴۳۴ مورد آن مرتبط با اطفای آتش سوزی ها بوده که از این تعداد بالغ بر  ۳۰۷ مورد اطفای آتش سوزی علفزارها به مساحت ۵۱ هکتار  و ۴۵ مورد اطفای آتش سوزی ضایعات بوده است .

مومنی خاطرنشان کرد:متاسفانه بعلت گستردگی و شدت اینگونه آتش سوزی ها آتش نشانان عملیات های نفس گیر چندین ساعته را سپری می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: