• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-54589-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

باقری منش خبر داد:

2500 دهیاری تحت پوشش طرح بهنگام سازی اطلاعات کدپستی

مدیرکل پست استان گیلان گفت:اهمیت پروژه GNAF (بهنگام سازی اطلاعات کدپستی)به آموزش تعداد 2500 دهیاری در سطح استان اشاره و اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال کلیه دهیاری ها بتوانند تحت پوشش این سامانه قرار گیرند.

ابوالفضل باقری منش در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،ضمن تبریک هفته خبرنگار، خبرنگاری را شغلی مقدس و پرتلاش عنوان کرد و افزود:صداقت،حقگویی و حق طلبی بهترین واژه هایی هستند که می تواند در حوزه خبرنگاری بیان کرد.

مدیرکل پست گیلان تحولات مثبت شرکت ملی پست را نشات گرفته از تلاش اهالی قلم و اصحاب رسانه خصوصا خبرنگاران برشمرد و افزود:پست بعنوان یک صنعت نگریسته می شود چرا که در مبادلات جهانی سهمی عمده را داراست و پست گیلان نیز با داشتن بیش از 800 دفتر  ICT خصوصی و بیش از 400 دفتر روستایی سهم بسزایی در بیشترین میزان نقاط دسترسی به مردم را داراست.

مدیرکل پست استان گیلان با اشاره به نقش اجتماعی پست،تاکید کرد:نقش نیابتی که توسط پست ایفا می شود در کاهش ترددهای زاید بسیار مفید واقع شده است.

وی خود پستچی گری را یکی از مباحث چالش برانگیز در ادارات و سازمانها برشمرد و گفت:از آنجایی که پست بعنوان درگاه دولت انتخاب شده است  انتظار می رود که در دولت تدبیر و امید به جهت جلوگیری از مراجعات مکرر به منزل همشهریان گرامی از ظرفیت بالای شبکه پستی بهره مند شوند.

باقری منش پست را تنها مرجع قانونی که می تواند به درب منازل مردم مراجعه کند بر شمرد و عنوان کرد:پست به امانتداری و امین بودن معروف است و سابقه آن به 2500 سال قبل باز می گردد و آنرا بعنوان قدیمی ترین سازمان در روی زمین می شناسند، لذا وظیفه ما در این وضعیت و در پاسخ به نیازهای مشتریان  سنگین خواهد بود .

باقری منش با اشاره به مبحث تجارت الکترونیکی،گفت:پست را می توان از سه بعد مورد ارزیابی قرارداد که یکی بعد فیزیکی است که همان پست متعارف می باشد بعد الکترونیک و وجه سوم مالی می باشد.

مدیرکل پست استان گیلان در ادامه مبحث GNAF را جزو مباحث با اهمیت از جهت رویکردی که به اقتصاد مقاومتی دارد بر شمرد و آن را مصوبه هیئت دولت دانست که شرکت ملی پست بعنوان مسئول پیاده سازی طرح GNAF معرفی گردید و چون از پروژه های مهم در مبحث اقتصاد مقاومتی است لذا هم اکنون با افتتاحیه کارگاه آموزشی بهنگام سازی اطلاعات کدپستی  و با آموزش بیش از 50 نفر از کارآموزان این طرح ملی امید آنرا داریم تا در بهنگام سازی تعداد 255 هزار رکورد در نواحی رشت، بتوانیم گامی موثر را در به سرانجام رسانیدن این پروژه مهم ملی داشته باشیم.

این مقام مسئول در ادامه اهمیت پروژه GNAF  (بهنگام سازی اطلاعات کد پستی)به آموزش تعداد 2500 دهیاری در سطح استان اشاره و اظهار امیدواری کرد که تا  پایان سال کلیه دهیاری ها بتوانند تحت پوشش این سامانه قرار گیرند.

مدیرکل پست استان گیلان از مزایای  طرح سیماک که همان سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور است و از زیرشاخه های پروژه GNAF است را بهنگام سازی اطلاعات کدپستی 10 رقمی بر شمرد و عنوان کرد:با بهنگام سازی این اطلاعات خواهیم توانست بانک اطلاعاتی منسجم و جامع را به سازمان ها عرضه کنیم.

باقری منش از جزئیات پروژه سیماک و مزایای این طرح سخن گفت و آنرا بستری برای دریافت استعلامات،پایان کار و پروانه ساختمان بصورت الکترونیکی خصوصا در روستاها بر شمرد که منجر به کاهش چشمگیر ترددهای شهری و روستائی و تسهیل دسترسی روستائیان به خدمات مشابه خواهد شد.

مدیرکل پست استان گیلان با عنایت به شعار «پست هوشمند در خدمت مردم رقابت،تحول و تکامل» آن را در راستای اقتصادی مقاومتی دانست و گفت:در حوزه پستی اقتصاد مقاومتی می بایستی ما را بسوی بهره وری هدایت کند و شرکت ملی پست یکی از موارد التزام به پایبندی شعار مقام معظم رهبری به ثمر رسیدن پروژه GNAF  است.

باقری منش همچنین در خصوص سرویس امانات مخففه گفت:اعتقاد ما اینست که قیمت محصولات در استان هایی که محصولات منحصر به منطقه جغرافیایی خود را دارد می بایستی با قیمت مطلوبتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:استان گیلان با عنایت به پتانسیل خود در تولید محصولات چای و برنج توانست با نظر موافق مدیران ارشد سازمانی نرخ مصوب حداقل را تعیین نماید که منجر به کسب رضایت و استقبال مردم از طرح مذکور گردیده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: