• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-54389-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دکتر رنجکش کیسمی خبر داد:

آمادگی گیلان و آستارا برای نگهداری 20 کیلومتر جاده حیران

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت:استان گیلان و شهرستان آستارا آمادگی نگهداری 20 کیلومتر جاده حیران را در حدفاصل پل روستای آقچای تا تونل که در اختیار راه و شهرسازی اردبیل می باشد، دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا،منطقه گیلان،«دکتر یونس رنجکش کیسمی» در جریان بازدید از دهکده گردشگری حیران آستارا، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها اظهار کرد: بخشی از راه گیلان به استان اردبیل در محدوده روستای حیران آستارا که در دو دهه پیش به اداره راه و ترابری وقت اردبیل واگذار شده است،این انتقال حوزه شهرستان مرزی بندر آستارا در استان گیلان به استان همسایه مشکلاتی را در بخش های مختلف به خصوص کسب و کار و اخذ مجوزها ایجاد کرده است.

وی ادامه داد:با پیگیری های به عمل آمده در دو سال گذشته توسط استاندار و مسئولان محلی، تغییری در وضعیت نگهداری و بحث حریم جاده مذکور ایجاد شد و به طور کلی نگهداری جاده در اختیار راه و شهرسازی استان اردبیل قرار گرفت ولی مسایل مربوط به حریم راه و اخذ مجوزها به استان گیلان و شهرستان مرزی بندر آستارا واگذار شد.

وی افزود:با پیگیری های مستمر انجام گرفته از همان دوره تاکنون، در حال حاضر اعلام می داریم که استان گیلان و آستارا این آمادگی را دارد با تجهیزاتی که برای شهرستان در نظر گرفته می شود، بحث نگهداری این راه را هم بر عهده بگیرد.

رنجکش در ادامه با تأکید بر اینکه ارائه کلیه خدمات مربوط به حریم این جاده به صورت متمرکز در شهرستان آستارا انجام می شود، گفت:در حال حاضر پاسخگویی و استعلامات مجوزهای لازم که در حریم این جاده اخذ می شود، از طریق ادارات کل استان گیلان انجام می شود.

وی در پایان اضافه کرد:با متمرکز شدن خدمات حریم و نگهداری جاده، کلیه نظارت ها توسط یک اداره کل انجام شود و کلیه مشکلات و نواقص موجود برطرف گردد.

به گزارش ایسنا،طی توافقات انجام شده دو دهه گذشته میان مسئولان استان گیلان و استان تازه تأسیس اردبیل، 20 کیلومتر از جاده‌ حوزه‌ استحفاظی گیلان در حد فاصل محور مواصلاتی «آستارا - اردبیل»،از «آقچای تا حیران، ونه بین و تونل» در راستای کمک به تأسیس و تجهیز اداره کل راه و ترابری اردبیل به این استان واگذار شده بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: