• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-53989-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

به نام کاشت نهال به کام تالاب‌خواری انزلی

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت:پدیده‌هایی همچون تصرفات غیرقانونی اراضی حاشیه تالاب که از طریق ‌کاشت نهال انجام می شود، از مشکلات عمده زیست محیطی استان در تالاب انزلی است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، قربانعلی محمدپور از پاکسازی تالاب انزلی خبر داد و گفت:به منظور جلوگیری و پاکسازی تالاب بین‌المللی انزلی از هرگونه تخلف اعم از ساخت و ساز،تصرفات،صید و شکار غیرمجاز و همچنین انواع آلودگیهای محیط زیستی و مهار آتش سوزی احتمالی در نیزارهای حاشیه تالاب،فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست گیلان با همکاری پایگاه دریابانی، نیروی دریایی سپاه انزلی،نیروی انتظامی انزلی، یگان حفاظت منابع آبزیان استان اقدام به اجرای برنامه گشت اجرایی مشترک کرد.

وی با بیان اینکه در سالیان اخیر با پدیده هایی روبرو شده‌ایم که برای تالاب انزلی مشکل ساز شده‌اند،اضافه کرد:پدیده‌هایی همچون تصرفات غیرقانونی اراضی حاشیه تالاب که از طریق ‌کاشت نهال به منظور سندسازی و ایجاد حق برای متخلفین و یا ایجاد حریق عمدی در نیزارهای اطراف تالاب برای تصرف غیر مجاز اراضی انجام می شود و باعث بروز مشکلاتی در مسیر حفاظت از تالاب بین المللی انزلی است.

محمدپور خاطر نشان کرد:عزم جدی مسوولین در رده های مختلف مدیریتی، انتظامی و قضایی استان باعث پشت گرمی مجموعه حفاظت محیط زیست گیلان در حفاظت از انفال و حقوق بیت المال می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد:امید است با استمرار این اقدامات بتوانیم امانت دار این نعمت بی نظیر خدادادی برای نسل های آینده باشیم.

محمدپور گفت:به نمایندگی تمام دلسوزان و دوستداران محیط زیست از  کلیه ارگانهایی که در حفاظت از تالاب بین المللی انزلی مارا یاری می دهند صمیمانه تشکر می کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: