• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-63689-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان خبر داد:

فعالیت 36 مرکز شبانه روزی نگهداری از معلولین در گیلان

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با بیان اینکه 36 مرکز شبانه روزی نگهداری از معلولین بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان فعال است،گفت: 2 هزار و 300 معلول در این مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،رحیم تکاملی در نشست با خبرنگاران، با بیان اینکه باید شرایط مناسب را برای زندگی معلولان فراهم کنیم،گفت: 44 هزار و 845 معلول در بانک اطلاعات بهزیستی گیلان ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه 36 مرکز شبانه روزی نگهداری از معلولین بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان فعال است،افزود: 2 هزار و 300 معلول در این مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند.

تکاملی ادامه داد:2 هزار و 100 نفر از معلولین در 31 مرکز روزانه نگهداری می شوند که در گروه سنی زیر 14 سال به صورت آموزشی و بالای 14 سال به صورت توانبخشی است.

وی خاطرنشان کرد: 901 معلول ضایعه نخاعی در استان وجود دارد که از این تعداد 22 نفر از خدمات پرستاری در منزل استفاده نمی کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان،اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده در چهار شهرستان شفت، رودبار، تالش و رشت اجرا شده است،گفت: این طرح برای سه گروه نابینایان،سالمندان و برای معلولین ضایعه نخاعی خدمات ارائه می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: