• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-63489-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد:

اعزام بیش از پنج هزار نفر به مشهد مقدس و عتبات عالیات تا پایان امسال

مدیرکل کمیته امدادگیلان از اعزام پنج هزار و 783 نفر از مددجویان گیلانی به مشهد مقدس و عتبات عالیات تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: یکی از برنامه های مهم کمیته امداد اجرای طرح شوق زیارت در قالب اعزام کاروان های زیارتی به اماکن مقدس است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان؛ علیرضا محمدی در جمع زائران عتبات عالیات با بیان اینکه حضور در مکان هاى مذهبى و بارگاه ملکوتی ائمه معصومین (ع) باعث تقویت ارتباط با خدا می شود، گفت: روح و جان انسان همواره نیازمند غذای معنوی است و سفرهای زیارتی غذای روح و جسم انسان است که باید به آن توجه ویژه شود .

وی با اشاره به اینکه اهل بیت (ع) انسان هاى کاملى هستند که براى بشر در هر دوره و زمان به عنوان الگو از سوى خداوند معرفى شده اند، افزود: زیارت تربت اهل بیت (ع) موجب آرامش و اطمینان قلب انسان می شود که ممکن است بر اثر زندگی روزمره و دنیوی دچار آلودگی شده باشند .

محمدی از اعزام پنج هزار و 783 نفر از مددجویان گیلانی به مشهد مقدس و عتبات عالیات تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: یکی از برنامه های مهم کمیته امداد اجرای طرح شوق زیارت در قالب اعزام کاروان های زیارتی به اماکن مقدس است که با اولویت اعزام مددجویانی که تا به حال موفق به زیارت مشهد مقدس و عتبات عالیات نشده اند انجام می شود.

 مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه از مجموع پنج هزار و 783 زائر ، هزار و 305 نفر به عتبات عالیات و چهار هزار و 478 نفر هم به مشهد مقدس اعزام خواهند شد،افزود: تقویت باورهای دینی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی معنوی و دینی در بین خانواده های مددجو، شرکت درفعالیت‌ها و برنامه‌های جمعی از اهداف اجرای طرح شوق زیارت است .

وی با اشاره به اینکه سفر زیارتی این زائران به مدت پنج روز به طول می انجامد،اظهار کرد: علاوه بر زیارت ، برنامه های فرهنگی و آموزشی نیز برای آنها پیش بینی شده است که در کنار زیارت از این برنامه ها بهره مند می شوند .

محمدی به نقش خیران در اجرای هر چه بهتر طرح شوق  زیارت اشاره کرد و گفت: کمک خیران و نیکوکاران برای اجرای این طرح موجب می شود تا تعداد بیشتری از مددجویان به سفرهای زیارتی اعزام شوند و این امر در افزایش سطح معنوی و به دنیال آن تغییر در نگرش و سبک زندگی آنها تاثیرگذار خواهد بود .

  مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه سال گذشته 440 نفر از مددجویان گیلانی به عتبات عالیات اعزام شده اند،اضافه کرد: دوهزار و 71 نفر هم سال گذشته از زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد مقدس بهره مند شدند .

وی گفت:785 نفر از مددجویان کمیته امداد گیلان در اربعین حسینی (ع) در قالب کاروان پیاده به کربلای معلا اعزام خواهند شد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: