• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-62189-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در گیلان:

نماز جمعه عامل اعتدال در جامعه است

نماینده ولی فقیه در گیلان اقامه نماز جمعه را از حسنات امام خمینی(ره) در راستای تبیین حقایق دین در کشور عنوان کرد و گفت: نماز جمعه عامل اعتدال در جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در جمع مسئولان ستادهای نماز جمعه گیلان، اظهار کرد: نماز جمعه یکی از عوامل فرهنگی، سیاسی و اعتقادی نظام جمهوری اسلامی ایران است و هر هفته مسلمانان در این اجتماع بزرگ شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: نمازگزاران در خطبه نخست نمازجمعه از معارف، مسائل اعتقادی و دینی بهره می‌گیرند و در خطبه دوم مسائل سیاسی، وضعیت کشور و سیاست آفاق جهان اسلام بیان می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، نمازجمعه را در بعد اسلامیت نظام عنوان کرد و افزود: مردم باید از ابعاد مختلف مسائل و اعتقادات دینی بهره‌مند شوند بنابراین مسائل اخلاقی، دینی، سیاسی و اعتقادی در نمازجمعه برای جامعه تبیین می‌شود.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه تبیین مسائل دینی در نمازهای جمعه توانست اسلام را تا حدی حفظ کند، تصریح کرد: مساجد و منابر دینی مکمل نمازجمعه هستند و اکنون که دنیا به یک خانه تبدیل شده است، مردم باید خود را از لحاظ اعتقادی و اجتماعی آماده کنند.

این کارشناس دینی به اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) توسط آیت‌الله طالقانی در تهران اشاره کرد و گفت: ایجاد نظام جمهوری اسلامی احیای اسلام ناب محمدی(ص) بود و این امر اقامه نمازجمعه در کشور را علنی و عملی کرده است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه به مرور نمازجمعه در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف کشور گسترش پیدا کرده است، بیان کرد: اکنون در 850 نقطه از کشور نمازجمعه با حضور جمعیتی چشمگیر اقامه می‌شود.

آیت‌الله قربانی، اقامه نماز جمعه را در راستای تبیین حقایق دین دانست و متذکر شد: اکنون اقامه نماز جمعه در کشور تبدیل به امر همگانی شده و مردم تمام دنیا از طریق رسانه‌ها مسائلی که در نمازهای جمعه بیان می‌شود را می‌شنوند و این امر مهمی است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه عامل اعتدال در جامعه است، اظهار کرد: خطیب نماز جمعه دردهای جامعه را بیان می‌کند و این امر در برطرف کردن مشکلات اثر فوری دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، نماز جمعه را قدرت‌نمایی بزرگ مسلمانان توصیف کرد و یادآور شد: نماز جمعه مانور جمعیتی در منطقه است و از حسنات امام خمینی(ره) محسوب می‌شود.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه نماز جمعه دارای معجزه بسیاری است، بیان کرد: رفتار شخصی و اجتماعی و همچنین دین‌باوری و اخلاص مسئولان نماز جمعه نسبت به اسلام مردم را به نماز جمعه می‌کشاند.

وی بر تمیزی، معطر و دلگشا بودن جایگاه نماز جمعه تاکید کرد و افزود: رفتار مسئولان ستادهای نماز جمعه با مهمانان خداوند باید متواضعانه باشد ضمن اینکه زمینه سلامت مردم فراهم شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نماز جمعه ارمغان امام(ره)، رزمندگان و ارادتمندان به اسلام در جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: در دوران طاغوت عده‌ای فداکار و مبارز، زندان و شهادت را پذیرفتند و با حرکت در راه امام(ره) انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند و اکنون جمهوری اسلامی ایران یکی از قطب‌های مهم تاثیرگذار در جهان است.

آیت‌الله قربانی به اقتدار و اثرگذاری نظام جمهوری اسلامی ایران در برطرف کردن مشکلات منطقه اشاره کرد و گفت: اکنون مسائل منطقه را بدون حضور ایران نمی‌توانند برطرف کنند و ناچارند رضایت جمهوری اسلامی را جلب کنند و این امر از برکات نماز جمعه است لذا نمازهای جمعه را باید با شکوه‌تر و پر محتواتر برگزار کنیم و زمینه‌ساز حکومت امام زمان(عج) شویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: