• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-71489-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

نماینده ولی فقیه در گیلان:

تکریم ایتام یکی از کارهای ارزشمند کمیته امداد است

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تکریم ایتام یکی از کارهای ارزشمند و از حسنات کمیته امداد است،گفت:کسانی که عمل پسندیده حمایت از ایتام را به عهده می گیرند و مانند پدر سایه بر سر آنها می افکنند در دنیا و آخرت مورد دعای اهل بیت (ع) و عنایت خدای متعال قرار می گیرند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، 120 نفر از ایتام قرآنی تحت حمایت کمیته امداد گیلان به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان با حضور در بیت آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ضمن برگزاری محفل انس با قرآن کریم ، با وی دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله زین العابدین قربانی،نماینده ولی فقیه در گیلان، اظهار کرد:مولا علی(ع)در سراسر زندگی خودشان همواره به نیازمندان و ایتام توجه ویژه داشتند و سفارش آن حضرت هم بعد از شهادت نیز رسیدگی به این قشر از جامعه بوده است .

وی با بیان اینکه تکریم ایتام یکی از کارهای ارزشمند و از حسنات کمیته امداد است،افزود:کسانی که عمل پسندیده حمایت از ایتام را به عهده می گیرند و مانند پدر سایه بر سر آنها می افکنند در دنیا و آخرت مورد دعای اهل بیت (ع) و عنایت خدای متعال قرار می گیرند .

امام جمعه رشت به بخشی از زندگی پیامبر اکرم (ص) و توجه ایشان به ایتام و نیازمندان اشاره کرد و گفت: پیامبر (ص) فرموده اند هرکس که کفالت یتیم را به عهده بگیرد در دنیای آخرت همانند انگشتان دست به من نزدیک و با من همنشین خواهد بود .

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد:یکی از فلسفه های خلقت این است که خدای متعال افراد فقیر و غنی را در کنار هم آفریده است تا از این طریق افراد غنی مورد آزمایش الهی قرار گیرند و خوش به حال کسانی که بخشی از اموال خودشان را برای کمک به فقرا و ایتام اختصاص می دهند .

آیت الله قربانی با بیان اینکه در زمان های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شرایط تحصیل و پیشرفت برای همگان فراهم نبود، خاطرنشان کرد:امروز به برکت نظام اسلامی شرایط تحصیل برای شما نوجوانان و جوانان فراهم شده است و نبودن سایه پدر بر سر شما نباید مانعی برای رسیدن به هدف باشد زیرا کمیته امداد همواره تلاش می کند تا امکانات مناسب را برای تحصیل و پیشرفت در اختیار شما قرار دهد و آینده کشور دست شما است .

علیرضا محمدی،مدیرکل کمیته امداد گیلان در ادامه بر لزوم حمایت هر چه بیشتر نیکوکاران از ایتام تاکید کرد و افزود:هم اکنون 10 هزار یتیم و فرزند محسنین در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند که 26 هزار نفر از نیکوکاران حمایت آنها را به عهده دارند .

وی  توانمندسازی،شکوفایی استعداد،رشد،پویایی خانواده های تحت حمایت را از اهداف مهم کمیته امداد برشمرد و گفت: تلاش ما بر این است که با ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اعتقادی به خانواده ها،مسیر توانمندشدن برای آنها را هموارتر کنیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: